SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Jagiellonia straci swoją gwiazdę? Fedor Cernych może trafić do Anglii

Jagiellonia straci swoją gwiazdę? Fedor Cernych może trafić do Anglii

15.05.2017, godz. 17:36
Fedor Cernych, Jagiellonia Białystok
foto: CYFRA SPORT

Jagiellonia Białystok rozgrywa obecnie jeden z najlepszych sezonów w historii i może nawet sięgnąć po mistrzostwo Polski, a to z kolei wzmaga zainteresowanie jej piłkarzami ze strony innych klubów. Okazuje się, że jednym z takich zawodników jest Fedor Cernych, który znalazł się na celowniku angielskiego Middlesbrough, które po zakończeniu trwających rozgrywek spadnie z Premier League.

W weekend był bohaterem jednej z najefektowniejszych akcji ostatnich miesięcy. W kapitalnym stylu ograł obrońcę Wisły Kraków, wyłożył piłkę do Cilliana Sheridana i zanotował fantastyczną asystę. Niewykluczone, że ten mecz śledzili wysłannicy zagranicznych klubów, bo zaledwie kilka dni później głośno zrobiło się o zainteresowaniu Fedorem Cernychem ze strony angielskiego Middlesbrough.

Litwin jest w tym sezonie jedną z gwiazd rewelacyjnej Jagiellonii Białystok. W trzydziestu meczach LOTTO Ekstraklasy strzelił dwanaście goli, do których dołożył osiem asyst i obok Konstantina Vassiljeva, a wiosną także wspomnianego Sheridana jest najjaśniejszym punktem zespołu Michała Probierza. "Jaga" cały czas liczy się w walce o mistrzostwo Polski, ale musi być gotowa na to, że latem straci kilku podstawowych piłkarzy.

"Przegląd Sportowy" informuje, że Cernychem interesują się kluby Championship, ale najbardziej chce go Middlesbrough. W zeszłym roku klub ten awansował do Premier League, w której grał w trwającym sezonie, ale w kolejnym znów będzie występował na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Litwin miałby być wzmocnieniem zespołu przed kolejną trudną kampanią i walką o powrót do elity.

Choć Cernych rewelacyjnie spisuje się w ekstraklasie, to uwagę zwrócił na siebie przede wszystkim występami w reprezentacji. W trzech pierwszych meczach eliminacji mistrzostw świata 2018 zdobył trzy gole, a w marcowym spotkaniu z Anglią był mimo porażki 0:2 najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Za jego transfer Jagiellonia chciałaby dostać od dwóch do trzech milionów euro.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: