SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Jakub Meresiński kupił Wisłę Kraków od Bogusława Cupiała!

Jakub Meresiński kupił Wisłę Kraków od Bogusława Cupiała!

30.07.2016, godz. 11:31
meresiński.
foto: Super Express

Bogusław Cupiał sprzedał Wisłę Kraków! Tele-Fonika, czyli firma której jest właścicielem, oddała pełny pakiet akcji spółki piłkarskiej przedsiębiorcy Jakubowi Meresińskiemu. Kim jest nowy właściciel Wisły? Z kim współpracuje? Kto zostanie nowym dyrektorem sportowym klubu?

Jak poinformował Krzysztof Kawa z "Gazety Krakowskiej" warunkowa umowa została podpisana 23 lipca, lecz dopiero w piątek do klubu dotarły gwarancje bankowe od nowego właściciela. Sprawiły one, że umowa o zmianie głównego akcjonariusza Wisły Kraków zaczęła obowiązywać. Kim jest nowy właściciel Jakub Meresiński? To przedsiębiorca z sektora nowych technologii i absolwent Instytutu Prawa i Administracji. Jest prezesem zarejestrowanej w Warszawie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Projekt-Gmina.pl. Prowadzi ona serwis umożliwiający wymianę informacji oraz ofert między samorządami.
Współpracuje z nim Marek Citko, były piłkarz m.in. Widzewa Łódź, a obecnie menedżer. To on ma zostać nowym dyrektorem sportowym Wisły. Wcześniej obaj panowie próbowali przejąć Koronę Kielce, ale to im się nie udało. Meresińskiego interesowało tylko i wyłącznie przejęcie stu procent akcji. Tak samo było w przypadku „Białej Gwiazdy”.
Jeśli chodzi o życie prywatne Meresińskiego, to często widywany jest z aktorką Joanną Jabłczyńską. Kilka lat temu poznali się ponoć na planie filmowym serialu „Na Wspólnej”.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: