SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Jakub Meresiński podrobił świadectwa licealne i maturalne?! Kolejne kłopoty właściciela Wisły

Jakub Meresiński podrobił świadectwa licealne i maturalne?! Kolejne kłopoty właściciela Wisły

08.08.2016, godz. 13:43
Jakub Meresiński, Wisła Kraków
2. Jakub Meresiński miał być zbawieniem Wisły Kraków, a okazał się przekleństwem (2016). foto: EAST NEWS

Jakub Meresiński nie ma łatwego życia w środowisku piłkarskim. W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że nowy właściciel Wisły Kraków jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy, a sam zainteresowany zapewniał, że nie był karany. Okazuje się, że kłamał, ponieważ został skazany za podrabianie... świadectwa maturalnego i licealnego.

Jeszcze kilka dni temu mało kto wiedział, kim jest Jakub Meresiński, który wspólnie z Markiem Citko kupił od Bogusława Cupiała Wisłę Kraków. Nowy właściciel "Białej Gwiazdy" unikał spotkań z dziennikarzami, dla zawodników znalazł zaledwie 5 minut. Jednak w zeszły piątek do mediów dotarła informacja o tym, że jest podejrzany o wyłudzanie podatku VAT oraz zakładanie w tym celu fikcyjnych podmiotów na terenie Polski, Czech, a także Wielkiej Brytanii. Sam zainteresowany zapewniał, że nigdy nie był karany, lecz nie minęło kilka dni, a kibice Wisły, którzy nie otrząsnęli się jeszcze po derbowej porażce z Cracovią o mało nie pospadali z krzeseł.

Okazuje się, że 27 kwietnia 2016 roku uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie dla 30-latka, który został skazany na grzywnę w wysokości 1000 złotych - informuje portal lovekrakow.pl. - Podrobił świadectwo ukończenia jednego z liceów w Tychach oraz świadectwo maturalne. Były wystawione na 2006 rok - mówi prokurator Tomasz Ozimek. Z tymi sfałszowanymi papierami wpisał się na listę studentów jednej z tamtejszych uczelni na kierunku Administracja. - Zapadł wyrok nakazowy w sprawie świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa dojrzałości. Wyrok jest już prawomocny - dodaje prezes Sądu Tomasz Przesłański. Jak widać kabaret związany z nowym właścicielem Wisły trwa w najlepsze, a jego ulubionym powiedzeniem pewnie stanie się "matura to bzdura".

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: