SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa A jednak! Kibice Lecha Poznań wejdą na finał PP! Co wymyślą tym razem?

A jednak! Kibice Lecha Poznań wejdą na finał PP! Co wymyślą tym razem?

05.04.2017, godz. 19:05
Finał Pucharu Polski, skandaliczne zachowanie kibiców Lecha
Finał Pucharu Polski, skandaliczne zachowanie kibiców Lecha foto: Eastnews

Wszystko wskazuje na to, że kibice Lecha Poznań znów odwiedzą stolicę. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przychyliła się do wniosku klubu i zawiesiła pozostałą część kary, która zabraniała fanom „Kolejorza” oglądać meczów ich ulubieńców w Pucharze Polski z trybun. Jeśli więc Lech awansuje do finału, a to opcja bardzo możliwa, będzie mógł liczyć na wsparcie swoich kibiców.

Przypomnijmy, że na kibiców Lecha Poznań została nałożona kara za zachowanie podczas ubiegłorocznego finału Pucharu Polski. W meczu przeciwko Legii fani z Poznania użyli niedozwolonych środków, a także rzucali race wprost na murawę. Wszystko odbywało się bardzo blisko bramki Arkadiusza Malarza.

W lutym Komisja Odwoławcza zawiesiła część kary, dzięki czemu kibice Lecha mogli zobaczyć mecz półfinałowy z Pogonią. Ten zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Rewanż w Szczecinie ma tylko dopełnić formalności. Poznaniacy już szykują się na finał, który odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym. Dzięki ostatniej decyzji NKO wstęp na ten mecz kibiców Lecha Poznań będzie możliwy.

- Postanowiono uwzględnić częściowo przedmiotowy wniosek i warunkowo zawiesić wykonanie kary polegającej na zakazie wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie rozgrywane w ramach Pucharu Polski oraz w meczu o Superpuchar Polski, nie krócej jednak niż do dnia 31 lipca 2018 roku – możemy przeczytać w orzeczeniu Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: