SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Jest decyzja w sprawie byłego prezesa Ruchu. Dariusz S. aresztowany!

Jest decyzja w sprawie byłego prezesa Ruchu. Dariusz S. aresztowany!

22.06.2017, godz. 10:06
Ruch Chorzów - stadion
Ruch Chorzów - stadion (autor: Gino Paoli - Wikimedia Commons) foto: wikimedia.org

Po środowej wizycie organów ściania przy Cichej zatrzymano dwie osoby związane z Ruchem Chorzów. Chodzi o byłego prezesa i większościowego udziałowca "Niebieskich" Dariusza S. oraz innego działacza Mirosława M. Tego drugiego zwolniono za poręczeniem majątkowym. Pierwszy z mężczyzn nie dostał zgody na taki zabieg i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Dariusz S. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. O takim środku względem byłego prezesa i większościowego udziałowca Ruchu Chorzów zadecydował Sąd w Katowicach, przychylając się do wniosku tamtejszej Prokuratury Regionalnej. Mężczyzna zatrzymany przez organy ścigania został w środę, gdy te pojawiły się przy Cichej. Zarzucono mu, że w okresie od marca 2015 do kwietnia 2016 roku wręczył byłemu naczelnikowi urzędu skarbowego w Sosnowcu łapówki o łapówki o łącznej wartości 72 tysięcy złotych.

Korupcja w Ruchu Chorzów? Dwóch działaczy zatrzymanych przez prokuraturę!

W całym procederze S. pomagać miał inny działacz "Niebieskich" - Mirosław M. On również został zatrzymany. Jak podał jednak portal sportowefakty.wp.pl, w jego przypadku zgodzono się na poręczenie majątkowe i po zapłacie 30 tysięcy złotych wyszedł na wolność. W środę działania przy Cichej prowadzili przedstawiciele CBA. Funkcjonariusze zabezpieczali dokumentacją związaną z działaniami szefów Ruchu w latach 2012-2016.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: