SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Kasper Hamalainen przed Lechem: Jeśli mam strzelić, to mogę zacząć na ławce

Kasper Hamalainen przed Lechem: Jeśli mam strzelić, to mogę zacząć na ławce

17.05.2017, godz. 07:23
Mogę zacząć na ławce, byle potem strzelić
Kaspar Hamalainen - Mogę zacząć na ławce, byle potem strzelić foto: Tomasz Radzik/Super Express

Lech ma się kogo bać. Były piłkarz tego klubu Kasper Hamalainen (31 l.), który w ostatnich dwóch meczach mistrzów Polski z Kolejorzem strzelał zwycięskie gole dla Legii, w niedzielę dwukrotnie pokonał bramkarza Termaliki Nieciecza (6:0). - Od ostatniego meczu z Lechem nie mam z chłopakami z Poznania żadnego kontaktu. Może uda mi się przypomnieć im o sobie w środę - śmieje się Fin.

"Super Express":- Po niespodziewanej porażce Lecha z Arką Gdynia w finale Pucharu Polski i waszym efektownym zwycięstwie nad Niecieczą macie chyba przewagę psychologiczną nad rywalami...

Kasper Hamalainen: - Nie sądzę. Lech przyjedzie do Warszawy głodny rewanżu. Ostatnio wygrali z Pogonią i pokazali, że są mocni. Dla obu zespołów to niezwykle ważny mecz, trzeba się spodziewać fizycznej walki, a nie technicznych popisów.

- W Poznaniu wciąż nie mogą ci wybaczyć, że przeszedłeś do Legii. Spotkania z Lechem są dla ciebie czymś szczególnym?

- Owszem, wywołują dodatkowe emocje, ale grałem już przeciwko Lechowi kilka razy, nie traktuję tych meczów jako czegoś wyjątkowego.

- W meczu przeciwko Termalice, po raz pierwszy odkąd jesteś w Legii, strzeliłeś dwa gole w jednym spotkaniu. Lech powinien się bać?

- Dwie bramki bardzo cieszą, ale robiłem wszystko, by strzelić jeszcze trzecią. Nie jest łatwo po trzech meczach na ławce wyjść na boisko i pokazać się z jak najlepszej strony. Trener stawiał na innych zawodników. Ale myślę, że występem przeciwko Termalice dałem mu do myślenia.

- Mając wybór: miejsce w pierwszym składzie na mecz z Lechem albo kolejny gol strzelony Kolejorzowi, co wybierasz?

- Jeśli znów zdobyłbym bramkę, to mogę zacząć spotkanie na ławce.

- Generalnie jednak w Legii grasz mało. Myślisz o zmianie klubu?

- Biorąc pod uwagę liczbę minut spędzonych przeze mnie na boisku, to siedem goli i pięć asyst nie jest złym wynikiem. Na razie koncentruję się na czterech meczach, które zostały do końca. O tym, co dalej, pomyślę po zakończeniu sezonu.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: