SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Kasper Hamalainen: Trener kazał mi wejść i strzelić gola

Kasper Hamalainen: Trener kazał mi wejść i strzelić gola

24.10.2016, godz. 07:50
Kasper Hamalainen
Kasper Hamalainen i Abdul Aziz Tetteh podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa 0-2 foto: Super Express

To jedna z najważniejszych bramek w mojej karierze. Strzelić gola drużynie, w której kiedyś się grało, to zawsze coś specjalnego. Ale najważniejsze jest, że wygraliśmy, bo Legia bardzo potrzebuje punktów - cieszył się Kasper Hamalainen (30 l.), który w doliczonym czasie gry trafił do siatki, dając mistrzom Polski wygraną.

- Zapewniłeś Legii zwycięstwo golem ze spalonego.

Kasper Hamalainen: - Słyszałem, że był ofsajd, ale na boisku tego nie widziałem. Byłem skoncentrowany na tym, gdzie odbije się wybita przez bramkarza piłka, i obserwowałem, gdzie są obrońcy.

- Zanim wszedłeś na boisko, trener Magiera coś długo ci tłumaczył. Co usłyszałeś od szkoleniowca?

- Trener powiedział, że mam wejść i strzelić gola. Mówił, że doliczone cztery minuty to jeszcze dużo czasu i na pewno będę miał jakąś sytuację, którą muszę wykorzystać. Jestem bardzo szczęśliwy, że się udało.

- Zwycięskie trafienie pomoże ci w walce o miejsce w podstawowym składzie Legii? Ostatnio rzadko podnosisz się z ławki rezerwowych.

- Nie jestem niecierpliwy, nie obrażam się na nikogo, nie myślę o żadnym transferze. Żyję z dnia na dzień, z meczu na mecz. Wiadomo, że aby być w formie, muszę grać. Rozmawiałem o tym z trenerem. Jacek Magiera zapewnił, że mam dawać z siebie wszystko, a na pewno dostanę swoją szansę. Teraz staram się na treningach pokazać, że na nią zasługuję.

- Możesz mieć o tyle trudno, że w Legii na twojej ulubionej pozycji ofensywnego pomocnika błyszczy Vadis Odjidja-Ofoe.

- Vadis to świetny piłkarz, taki boiskowy dominator. W sumie do występów za napastnikami kandyduje aż pięciu piłkarzy. Trener jednak wie, że w razie potrzeby mogę grać nawet na skrzydle.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: