SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Kibice Zagłębia Sosnowiec weszli do szatni i rozebrali piłkarzy!

Kibice Zagłębia Sosnowiec weszli do szatni i rozebrali piłkarzy!

05.06.2017, godz. 12:10
Zagłębie Sosnowiec, kibice
foto: CYFRA SPORT

Zagłębie Sosnowiec bardzo pechowo zakończyło sezon 2016/17 I ligi. W ostatniej kolejce wygrało ono co prawda z GKS-em Tychy 2:1, ale równolegle lepszy od Wisły Puławy okazał się Górnik Zabrze i to on awansował do Ekstraklasy. Zagłębiu zabrakło punktu i tej straty piłkarzom nie mogli wybaczyć kibice. Po ostatnim gwizdku poszli do szatni i kazali oddać stroje zawodnikom.

Ostatnia kolejka I ligi sezonu 2016/17 nie była mniej emocjonująca niż trzydziesta siódma seria gier Ekstraklasy. Co prawda, jedną ekipę, która awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej znaliśmy już od jakiegoś czasu - Sandecję Nowy Sącz, ale walka trwała o drugie premiowane promocją miejsce. Najpoważniej liczyli się w niej piłkarze Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec. Ostatecznie upragnione wicemistrzostwo I ligi zdobyli zawodnicy pierwszego z tych klubów. Sosnowiczanie, mimo zwycięstwa 2:1 z GKS-em Tychy, stracili do zabrzan punkt. Po końcowym gwizdku w niedzielę nie wytrzymali fani Zagłębia.

Według nich piłkarze nie przyłożyli się należycie do spotkania w poprzedniej kolejce z Chrobrym Głogów, które przegrali 0:1. Portal futbolfejs.pl podał, że fani udali się do szatni i kazali zawodnikom rozebrać się. Tłumaczyli to tym, że nie są oni godni noszenia strojów ich ukochanej drużyny. Podobno padły także oskarżenia o sprzedanie meczu z Chrobrym. Atmosferę podgrzał dodatkowo trener Dariusz Banasik. - Może nie powinienem tego mówić, ale powiem. Brakowało nam tego dopingu w tej rundzie. Można powiedzieć, że jakby ten cały stadion był za nami, dopingował, żył, to może te dwa czy trzy punkty więcej byśmy mieli - stwierdził szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: