SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Kibicom Lecha Poznań ulżyło. Darko Jevtić na dłużej w "Kolejorzu"!

Kibicom Lecha Poznań ulżyło. Darko Jevtić na dłużej w "Kolejorzu"!

26.05.2017, godz. 21:58
Darko Jevtić, Lech Poznań
foto: EAST NEWS

Lech Poznań zdołał zatrzymać swojego lidera! Szwajcar Darko Jevtić podpisał z "Kolejorzem" nowy kontrakt, na mocy którego będzie występował w tym zespole do czerwca 2020 roku. Dla kibiców z Bułgarskiej to świetna informacja, bo w tym sezonie 24-latek jest czołowym piłkarzem drużyny Nenada Bjelicy.

Darko Jevtić rozgrywa naprawdę znakomity sezon. W rozgrywkach 2016/2017 LOTTO Ekstraklasy zdobył osiem goli oraz zanotował siedem asyst i jest jednym z liderów Lecha Poznań, który wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski. A tak dobra dyspozycja spowodowała, że 24-letnim piłkarzem zainteresowały się inne kluby. Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że Szwajcar jest jednym z głównych kandydatów do transferu, ale wobec ostatnich wydarzeń wydaje się, że jednak zostanie przy Bułgarskiej.

Podpisał bowiem nowy kontrakt z "Kolejorzem", na mocy którego związał się z klubem do czerwca 2020 roku. To znakomita informacja dla wszystkich fanów Lecha, szczególnie w kontekście gry w europejskich pucharach, która w przypadku poznańskiego zespołu jest bardzo prawdopodobna.

Darko Jevtić jest wychowankiem słynnej kuźni talentów, czyli szwajcarskiego FC Basel. W pierwszej drużynie wystąpił jednak tylko dwa razy. Był wypożyczany najpierw do Wacker Innsbruck, a później do Lecha Poznań, który ostatecznie go wykupił w 2015 roku.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: