SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Kluby LOTTO Ekstraklasy znów uwielbiają Turcję

Kluby LOTTO Ekstraklasy znów uwielbiają Turcję

11.01.2017, godz. 07:25
Obozy zimowe Ekstraklasa 2017, zgrupowania
Tu bezie trenować kluby Ekstraklasy przed runda wiosenną foto: Super Express

Polscy ligowcy albo już wyjechali z Polski, albo za chwilę uciekną przed zimą do ciepłych krajów na obozy przed startem Ekstraklasy. Znów - mimo zamachów terrorystycznych - najpopularniejsza jest Turcja. Aż sześć klubów właśnie tam zaplanowało zimowe obozy.

- Ale na południu Turcji nic złego się nie dzieje - tłumaczy trener Niecieczy Czesław Michniewicz (47 l.), który zabiera zespół do Belek. - Choć zawsze są obawy. Wszystko mamy jednak zaklepane, warunki do treningu idealne, sparingi poustalane.

Michniewicz uspokaja, ale zastrzega, że podczas takich wyjazdów mogą wydarzyć się różne nieprzewidziane rzeczy.

- Byłem kiedyś z drużyną na obozie w Turcji. Trening zaczynał się o 9.30, a kolejny zespół miał zajęcia o 11 i trzeba było na gwizdek schodzić z murawy. Teraz mamy boisko na wyłączność. Do dziś pamiętam też wyjazd na zgrupowanie do Turcji z Lechem Poznań. Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że pośrednik nie wywiązał się z zobowiązań finansowych, więc hotel chciał nam zarekwirować paszporty! Na szczęście w sprawę włączył się konsul i wszystko załagodzono - wspomina Michniewicz.

Oprócz Turcji najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów dla polskich zespołów są Cypr i Hiszpania. - Ale jak się leci na Cypr, to trzeba się spodziewać, że będzie padało i wiało - zaznacza Michniewicz.

Nie można więc wykluczyć, że okaże się, iż w najlepszych warunkach będzie trenować Piast Gliwice, który na pierwszy obóz wybrał. najtańsze i najbliższe Czechy. Wicemistrzowie Polski później polecą do Hiszpanii.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: