SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Komisja Ligi bezlitosna dla Arki i Lechii. Drakońskie kary za burdy kibiców [WIDEO]

Komisja Ligi bezlitosna dla Arki i Lechii. Drakońskie kary za burdy kibiców [WIDEO]

02.11.2016, godz. 19:18
Arka Gdynia, kibice
foto: EAST NEWS

Komisja Ligi w środę zajęła się sprawą Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. Oba kluby musiały tłumaczyć się przed władzami Ekstraklasy z karygodnego zachowania swoich kibiców podczas niedzielnych derbów Trójmiasta. Nie miały jednak nic na swoją obronę i z pokorą musiały przyjąć ogromne kary.

Ekscesy podczas meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk zaczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Kibice obu zespołów zaczęli rzucać się racami, wyrywali krzesełka i nie szczędzili sobie wzajemnych obelg. Sytuacja nieco unormowała się, gdy na stadionie pojawiła się policja. Ciężko jednak powiedzieć, by zachowanie fanów obu trójmiejskich ekip było idealne, ponieważ w trakcie rywalizacji wciąż słychać było masę przekleństw i wybuchające petardy.

Komisja Ligi nie mogła przejść obok tych wydarzeń obojętnie. Władze Ekstraklasy postanowiły, że najbliższe spotkanie w Gdyni Arka rozegra bez udziału publiczności (mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza). Oprócz tego żółto-niebiescy nie będą mieli wsparcia kibiców na trzech najbliższych wyjazdowych spotkaniach. Taki sam zakaz dostali fani z Gdańska. Do tego Lechia musi zapłacić 30 tysięcy złotych kary. Komisja zdecydowała także, że najbliższe dwa mecze derbowe odbędą się bez kibiców gości.

WIDEO: Zadymy na meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk <- KLIKNIJ

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: