SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Korona Kielce przełamała niemoc! Niespodzianka w Niecieczy i szaleństwo Plevy

Korona Kielce przełamała niemoc! Niespodzianka w Niecieczy i szaleństwo Plevy

05.11.2016, godz. 17:46
Korona Kielce
foto: CYFRA SPORT

Sześć meczów i starczy! Korona Kielce przełamała impas i po serii porażek wreszcie zanotowała trzy punkty! I to gdzie! Na niezdobytym do tej pory terenie w Niecieczy rozbiła Termalikę 3:1. Pozwoliło to złocisto-krwistym odbić się od dna tabeli i awansować na dwunaste miejsce w tabeli.

Piłkarz meczu Korony? Dalibor Pleva, defensor... Termaliki. Gracz gospodarzy popisał się na początku drugiej odsłony niezwykłym wręcz wyczynem. W mgnieniu oka - zamknęliśmy, otworzyliśmy, było po sprawie - sprokurował rzut karny, a chwilę potem wyciął równo z trawą Siergieja Pilipczuka i wyleciał z boiska. To był moment decydujący. Złocisto-krwiści, czekający na triumf od 10 września, ruszyli do przodu. Niecieczanie zaprezentowali się zaskakująco słabo. Przez całe spotkanie nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu. Nie błyszczeli w ataku, nie znajdowali najlepszych rozwiązań w strefie środkowej. Apatyczni, wolni, schematyczni. Zespół, który do tej pory na swoim stadionie nie przegrywał, nagle przestał przypominać jedną z najlepiej taktycznie ustawionych drużyn Lotto Ekstraklasy. Do przerwy wystarczyło to jeszcze by nawiązać równorzędną walkę. Na trafienie Radka Dejmka odpowiedział bowiem Vlastimir Jovanović. W osłabieniu gospodarzom sił już jednak zabrakło, a triumf kielczan przypieczętowały trafienia Pilipczuka oraz Nabila Aankoura. Ten drugi dokonał sporego wyczynu. Piłkę do bramki skierował bowiem głową, co nie było znowu takie niezwykłe, gdyby nie fakt, że na boisku niższego od niego po prostu nie było.

Termalica straciła w ten sposób szansę na ponowne znalezienie się na podium ligowej tabeli. Korona natomiast uciekła ze strefy spadkowej i wspięła się na dwunaste miejsce.

Termalica Nieciecza - Korona Kielce 1:3 (1:1)
Bramki: Jovanović 41 - Dejmek 22, Pilipczuk 68 Aankour 75

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Dalibor Pleva, Artem Putiwcew, Pavol Stano, Guilherme Sitya - Dawid Guba (68. Vladislavs Gutkovskis), Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanović, Samuel Stefanik (60. Patryk Fryc), Patrik Misak (71. Martin Juhar) - Roman Gergel

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Rafał Grzelak - Miguel Palanca, Mateusz Możdżeń, Vanja Marković, Nabil Aankour, Siergiej Pilipczuk (89. Tomasz Zając) - Michał Przybyła (90.Michał Mokrzycki)

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: