SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Korona Kielce zmienia trenera. Tomasz Wilman ODSUNIĘTY od prowadzenia zespołu

Korona Kielce zmienia trenera. Tomasz Wilman ODSUNIĘTY od prowadzenia zespołu

25.10.2016, godz. 10:16
Tomasz Wilman nie jest już trenerem Korony Kielce
foto: CYFRA SPORT

Korona Kielce sromotnie przegrała w wyjazdowym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy z Ruchem Chorzów aż 0:4 i nie trzeba było czekać na skutki tej porażki. Jak oficjalnie poinformował klub trener Tomasz Wilman został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu, a jego obowiązki przejmie dotychczasowy asystent Sławomir Grzesik.

Jeszcze kilka tygodni temu Korona znajdowała się w górnej połowie tabeli, a jej postawę postrzegano jako małe zaskoczenie tego sezonu. Zespół z Kielc przegrał jednak ostatnie pięć ligowych spotkań (z Ruchem Chorzów, Śląskiem Wrocław, Cracovią, Jagiellonią Białystok i Górnikiem Łęczna) tracąc przy tym aż 18 goli! Władze klubu postanowiły szybko zareagować i odsunęły od prowadzenia pierwszej drużyny dotychczasowego trenera Tomasza Wilmana.

Ten pełnił funkcję szkoleniowca od 31 maja 2016 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Marcina Brosza. Korona była pierwszym seniorskim zespołem prowadzonym przez 40-latka. Wytrzymał jednak zaledwie niespełna pięć miesięcy.

O decyzji klubowych włodarzy poinformował oficjalny profil Korony na Twitterze. Tymczasowym trenerem zostanie Sławomir Grzesik, który dotychczas pełnił w sztabie szkoleniowym funkcję asystenta.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: