SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Korupcja w Ruchu Chorzów? Dwóch działaczy zatrzymanych przez prokuraturę!

Korupcja w Ruchu Chorzów? Dwóch działaczy zatrzymanych przez prokuraturę!

21.06.2017, godz. 13:31
Ruch Chorzów
Ruch Chorzów foto: CYFRA SPORT

Mirosław M. i Dariusz S. zostali zatrzymani przez funckjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Działaczy podejrzewa się o przekazanie korzyści majątkowych w wysokości 72 tysięcy złotych Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokuratura wykazała nieprawidłowości finansowe w funkcjonowaniu Ruchu Chorzów i jego fundacji. Wyszły one na jaw podczas śledztwa skierowanego przeciwko naczelnikowi jednego z urzędów skarbowych, Marcinowi K. Miał on przyjąć łącznie ok. 600 tysięcy złotych łapówki. Ta kwota miała zawierać 72 tysiące złotych, które przekazali mu ówcześni działacze Ruchu Chorzów: Mirosław M. i Dariusz S. Obaj zostali zatrzymani przez ABW w celu przesłuchania. Według oświadczenia prokuratury dopiero po przesłuchaniach rozstrzygną się dalsze losy działaczy:

"W dniu 20 czerwca 2017 roku w toku śledztwa prowadzonego w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach pod sygn. akt RP II Ds 27.2016 dotyczącego korupcji w Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu, działając na polecenie Prokuratury, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatury w Katowicach zatrzymali Mirosława M. oraz Dariusza S. związanych w przeszłości z Fundacją Ruch Chorzów oraz Ruch Chorzów SA. Zgodnie ustaleniami śledztwa zatrzymane osoby w okresie od marca 2015 roku do kwietnia 2016 roku miały udzielić Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu korzyści majątkowych o łącznej wartości 72.000 złotych. Przekazane korzyści majątkowe miały związek z funkcjonowaniem wyżej wymienionych podmiotów.

Aktualnie wykonywane są czynności procesowe z udziałem osób zatrzymanych. Po przesłuchaniu podejrzanych, prowadzący śledztwo prokuratorzy podejmą decyzję w przedmiocie stosowania środków zapobiegawczych. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności."

 

- W dniu 20 czerwca 2017 roku w toku śledztwa prowadzonego w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach pod sygn. akt RP II Ds 27.2016 dotyczącego korupcji w Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu, działając na polecenie Prokuratury, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatury w Katowicach zatrzymali Mirosława M. oraz Dariusza S. związanych w przeszłości z Fundacją Ruch Chorzów oraz Ruch Chorzów SA. Zgodnie ustaleniami śledztwa zatrzymane osoby w okresie od marca 2015 roku do kwietnia 2016 roku miały udzielić Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu korzyści majątkowych o łącznej wartości 72.000 złotych. Przekazane korzyści majątkowe miały związek z funkcjonowaniem wyżej wymienionych podmiotów.

Aktualnie wykonywane są czynności procesowe z udziałem osób zatrzymanych. Po przesłuchaniu podejrzanych, prowadzący śledztwo prokuratorzy podejmą decyzję w przedmiocie stosowania środków zapobiegawczych. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: