SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Król strzelców Ekstraklasy odszedł z Lecha! Robak nowym piłkarzem Śląska

Król strzelców Ekstraklasy odszedł z Lecha! Robak nowym piłkarzem Śląska

19.07.2017, godz. 19:10
Marcin Robak, Lech Poznań
foto: CYFRASPORT

Marcin Robak oficjalnie opuścił Lecha Poznań i został nowym piłkarzem Śląska Wrocław! Polski napastnik był królem strzelców Ekstraklasy w sezonie 2016/2017, ale nie mógł zostać w klubie z Wielkopolski. Nie dogadywał się z trenerem, który często niezrozumiale sadzał go na ławce rezerwowych. Czy w Śląsku Robak podtrzyma swoją znakomitą strzelecką dyspozycję?

Marcin Robak podpisał ze Śląskiem Wrocław dwuletni kontrakt. W nowej drużynie zagra z numerem "9". Ma znacznie wzmocnić ofensywę drużyny z Wrocławia, która w poprzednim sezonie zawodziła na całej linii. A jak lepiej poprawić skuteczność, niż za pomocą transferu króla strzelców Ekstraklasy? W minionym sezonie ligowym Robak strzelił 18 bramek, tyle co Marco Paixao z Lechii Gdańsk, ale to Polak zdobył nagrodę dla najlepszego napastnika Ekstraklasy na oficjalnej gali.

Zobacz: Piłkarski włóczykij w Warszawie. Cristian Pasquato podbije ekstraklasę?

W Lechu Poznań nie zawiódł, ale jego konflikt z trenerem Nenadem Bjelicą osiągnął już poziom krytyczny. Napastnik otwarcie krytykował szkoleniowca za dziwne decyzje, a do eskalacji doszło po ważnym spotkaniu z Legią Warszawa. Zdrowy Robak rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych. Bjelica w końcówce sezonu częściej stawiał na Dawida Kownackiego, nie ukrywając, że w ten sposób zamierza reklamować młodego snajpera na europejskim rynku. To nie podobało się Robakowi, ale teraz ma spokój w nowym klubie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: