SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Krzysztof Mączyński zagra w Legii Warszawa!

Krzysztof Mączyński zagra w Legii Warszawa!

05.07.2017, godz. 10:52
Krzysztof Mączyński, reprezentacja
Krzysztof Mączyński podczas meczu Polska - Irlandia Pół. 1-0 foto: Super Express

Jeden z najgłośniejszych transferów letniego okienka w Polsce stał się faktem. Krzysztof Mączyński uzgodnił warunki kontraktu z Legią Warszawa i już w środę zjawi się przy Łazienkowskiej, by podpisać umowę z klubem oraz przejść testy medyczne. Wisła Kraków - dotychczasowy pracodawca reprezentanta Polski - dostanie za niego pół miliona euro.

O transferze Krzysztofa Mączyńskiego do Legii Warszawa mówiono od dobrych kilku tygodni. Piłkarz był zdecydowany na odejście z Wisły Kraków, a zainteresowane jego usługami wyrażały mistrz i wicemistrz Polski, czyli właśnie "Wojskowi" oraz Jagiellonia Białystok. Zawodnika bardzo chciał też trener tej pierwszej drużyny Jacek Magiera, który ponoć mocno naciskał na jego sprowadzenie.

I wiele wskazuje na to, że saga transferowa z reprezentantem Polski w roli głównej wreszcie dobiegła końca, a wyścig o piłkarza wygrała Legia. Ze źródeł w warszawskim klubie wiemy, że 30-latek dogadał się z przedstawicielami mistrzów Polski co do warunków kontraktu i już w środę ma zjawić się przy Łazienkowskiej, by podpisać umowę oraz przejść testy medyczne. Z "Wojskowymi" zwiąże się na dwa lata z opcją przedłużenia o rok, a Wisła Kraków dostanie za niego 500 tysięcy euro.

Mączyński jest wychowankiem "Białej Gwiazdy", w której grał w latach 2007-2011 oraz od 2015 roku do teraz. W reprezentacji Polski wystąpił 24 razy i zdobył jednego gola. W Legii ma być wzmocnieniem drugiej linii na wypadek odejścia z klubu Vadisa Odjidji-Ofoe.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: