SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Kto mistrzem Polski 2016/17? Legia, Jagiellonia, Lech czy Lechia?

Kto mistrzem Polski 2016/17? Legia, Jagiellonia, Lech czy Lechia?

04.06.2017, godz. 12:44
Lech Poznań- Legia Warszawa
foto: CYFRA SPORT

Przed nami ostatni akt sezonu 2016/17! Już tylko dziewiędziesiąt minut dzieli nas od ostatecznych rozstrzegnięć w Lotto Ekstraklasie. Kto zostanie mistrzem kraju? Kto zagra w pucharach? Dlaczego w najlepszej sytuacji jest Legia Warszawa i co się musi stać, by mistrzostwo ostatecznie trafiło do Gdańska? Zapraszamy na krótką analizę ostatniej serii gier w grupie mistrzowskiej w Lotto Ekstraklasie.

Przed ostatnią serią gier sytuacja jest więcej niż skomplikowana. Na szczycie znajdują się aż cztery drużyny. Prowadzi Legia Warszawa - 43 punkty - a za nią czeka trzech pretendentów. Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Lechia Gdańsk - 41 punktów. Żeby dramaturgii było więcej, w ostatniej kolejce dojdzie do dwóch hitów. Jaga na własnym obiekcie podejmie "Kolejorza", a w stolicy Legioniści zmierzą się z Lechistami.

Legia potrzebuje zwycięstwa. Zawodnicy Jacka Magiery wygrają, nie będą oglądać się już na nikogo. Zremisują, czeka ich nerwowe wyczekiwanie na wieści z Białegostoku. Jagiellonia, jako lider ligi po sezonie zasadniczym, przy równej liczbie punktów wyprzedzi Legionistów. Nie dotyczy to natomiast Lecha Poznań oraz Lechii Gdańsk - odpowiednio trzeciej i czwartej ekipy po 30. kolejce.

Lech, by zostać mistrzem, musi wygrać na Podlasiu i liczyć na triumf Lechii przy ulicy Łazienkowskiej. Mistrzostwo Lechii obwarowań ma jeszcze więcej. Najpierw trzeba wygrać w Warszawie, a potem liczyć na remis Jagi z Kolejorzem.

Który scenariusz okaże się zgodny z rzeczywistością? Przekonamy się w niedzielę o godzinie 18:00. SPORT.SE.PL przeprowadzi relację tekstową NA ŻYWO z równolegle rozgrywanych czterech spotkań grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: