Szymon Pawłowski, Lech Poznań

Autor: CYFRASPORT Szymon Pawłowski, Lech Poznań

Lech - Pogoń 3:1. Bjelica rozpędził poznańską lokomotywę!

2016-09-11 19:48

Kolejorz na moment zamienił się w pendolino, które zmiotło z boiska powolną Pogoń. Lech wygrał 3:1, wskoczył do czołowej ósemki, a znakomity debiut na stanowisko trenera zaliczył Chorwat Nenad Bjelica. Katem gości został ich były piłkarz, Marcin Robak.

Nenad Bjelica, były piłkarz m.in Bundesligi, trafił szczęśliwie, bo w trakcie przerwy na mecze el. MŚ 2018. Miał czas, by popracować z drużyną, co było widać dzisiaj przy Bułgarskiej. Kibiców szczególnie ucieszyło zwolnienie hamulca, jakim był duet Trałka-Tetteh. Lech zagrał ofensywnie i pomysłowo. Zaczął jednak fatalnie - już w siódmej minucie po podaniu Węgra Adama Gyurcso wynik otworzył Łukasz Zwoliński. Trzy minuty później był już remis. Do łask wrócił Darko Jevtić, który ładnym prostopadłym podaniem obsłużył Marcina Robaka. Kat Lecha sprzed lat (potrafił strzelić mu 5 goli w jednym meczu) w 27. minucie podwyższył na 2:1. Wykorzystał rzut karny po faulu Frączczaka na Pawłowskim. Drugą lokomotywą Kolejorza był bramkarz Matus Putnocky - obronił "jedenastkę" Zwolińskiego i ma już cztery takie wyczyny w historii występów w Ekstraklasie. Rywali dobił w końcówce Tetteh.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:1 (2:1)
0:1 - Łukasz Zwoliński 7', 1:1 - Marcin Robak 10', 2:1 - Marcin Robak (k.)  28', 3:1 - Abdul Aziz Tetteh 89'

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek, Tamas Kadar - Maciej Gajos, Abdul Aziz Tetteh - Darko Jevtić (64' Maciej Makuszewski), Radosław Majewski (75' Łukasz Trałka), Szymon Pawłowski (85' Dariusz Formella) - Marcin Robak

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski (77' Ricardo Nunes)- Rafał Murawski, Mateusz Matras (61' Jakub Piotrowski) - Adam Gyurcso, Dawid Kort (61' Seiya Kitano), Spas Delew - Łukasz Zwoliński