Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1. Mistrz Polski wyszarpał pierwsze zwycięstwo w sezonie

2015-07-26 0:38

Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk zapowiadał się na hit kolejki i jeśli chodzi o poziom emocji stał na najwyższym poziomie. Mistrzowie Polski wygrali 2:1, a zwycięskiego gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry, czym zapewnili sobie pierwsze trzy punkty w tym sezonie ligowym.

Rerlacja NA ŻYWO ONLINE z meczu Lech - Lechia

Spotkanie zapowiadało się jako prawdziwy hit, a ostatnie mecze obu drużyn tylko podsycały te oczekiwania. W starciach Lecha z Lechią zawsze było sporo bramek i emocji, i także tym razem się nie zawiedliśmy.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Żeby jednak otrzymać prawdziwy rarytas musieliśmy przetrwać słabą pierwszą połowę. Słabą głównie za sprawą gości, którzy poza strzałami z dystansu nie potrafili zagrozić bramce Jasmina Buricia. Mistrz Polski, jak na mistrza przystało, wykorzystał słabośc rywala i po golu Kaspera Hamalainena wyszedł na prowadzenie.

Okazało się jednak, że "Kolejorz" chce chyba zagrać podobnie jak z Sarajewem - po strzelonym golu odpocząć i dociągnąć wynik do końca. Lechia jednak nie pozwoliła na taki stan rzeczy, a duży udział w tym miał wprowadzony w drugiej połowie Bruno Nazario. To on w 75. minucie dokładnie dośrodkował na głowę Rafała Janickiego, który wyrównał stan meczu.

Gdy wydawało się, że obie drużyny pozostaną bez pierwszego w tym sezonie zwycięstwa, kapitalną akcję przeprowadził Lech. Piłka chodziła jak po sznurku między zawodnikami gospodarzy, aż trafiła pod nogi Marcina Robaka, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować ją do pustej bramki. Dzięki temu golowi "Kolejorz" zanotował pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 2:1

Bramki: Hamalainen 20, Robak 92 - Janicki 75

Żółte kartki: Dudka, Lovrencsics - Łukasik, Kuświk

Lech Poznań: Burić - Kędziora, Kadar, Kamiński, Douglas - Dudka, Trałka - Jevtić (61. Lovrencsics), Hamalainen (74. Thomalla), Pawłowski (69. Formella) - Robak

Lechia Gdańsk: Marić - Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Makuszewski (68. Mak), Łukasik, Borysiuk, Mila (60. Nazario), Buksa - Wiśniewski (46. Kuświk)