SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Lech Poznań ma nowego trenera! To Chorwat Nenad Bjelica

Lech Poznań ma nowego trenera! To Chorwat Nenad Bjelica

30.08.2016, godz. 17:30
Nenad Bjelica, Lech Poznań
foto: Twitter

Lech Poznań bardzo szybko znalazł następcę zwolnionego w poniedziałek z funkcji szkoleniowca pierwszego zespołu Jana Urbana. Nowym trenerem "Kolejorza" został Nenad Bjelica. Chorwat ma szybko wdrożyć swój styl gry zespołowi, który polega na dużej agresywności i intensywności.

Nenad Bjelica z Lechem Poznań podpisał dwuletni kontrakt. Jeśli pracodawcy będą zadowoleni z jego usług, to umowa zostanie przedłużona na kolejny sezon. Jego asystentami w "Kolejorzu" będą Rene Poms i doktor Martin Mayer. Oprócz nich w sztabie szkoleniowym pozostaną trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk, trener przygotowania fizycznego Andrzej Kasprzak oraz analitycy Marcin Wróbel i Jacek Terpiłowski.

Zadowolenia z zatrudnienia 45-letniego Chorwata nie ukrywał wiceprezes klubu Piotr Rutkowski. Włodarze Lecha pokładają w nowym trenerze duże nadzieje. - To trener niezwykle charyzmatyczny. Już jako piłkarz był znany ze swojej mentalności zwycięzcy. Styl gry jego drużyn stawia na dużą dyscyplinę taktyczną, zaangażowanie i pracowitość piłkarzy. Gra jego zespołów jest oparta na dużej intensywności. Liczymy na to, że podobnie będzie w Lechu - powiedział Rutkowski.

Bjelica w swojej trenerskiej karierze prowadził między innymi Austrię Wiedeń. To z nią odniósł największy sukces na ławce trenerskiej, wprowadzając zespół do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Później związał się z włoską Spezią, w której pracował do listopada 2015 roku.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: