SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Lech Poznań straci kolejnego obrońcę? Tomasz Kędziora o krok od Dynama Kijów

Lech Poznań straci kolejnego obrońcę? Tomasz Kędziora o krok od Dynama Kijów

04.07.2017, godz. 16:41
Tomasz Kędziora, Lech Poznań
foto: EAST NEWS

Wygląda na to, że Lech Poznań sprzeda drugiego swojego czołowego obrońcę. Najpierw klub opuścił Jan Bednarek, który przeniósł się do Anglii, a teraz z drużyną ma się pożegnać Tomasz Kędziora. Kilka tygodni temu mówiło się o zainteresowaniu AS Monaco, ale ostatecznie kapitan kadry U-21 ma zostać sprzedany do Dynama Kijów.

O transferze Kędziory do Dynama informuje "Przegląd Sportowy". Zdaniem dziennikarzy tej gazety Polak jest o krok od podpisania umowy. Wraz ze swoim agentem dopina szczegóły kontraktu w Księstwie Monako, gdzie rezyduje właściciel ukraińskiej drużyny - Ihor Surkis. Lech ma zarobić na sprzedaży Kędziory 2,5 miliona euro. Jeśli ta kwota się potwierdzi, to na dwóch polskich obrońcach "Kolejorz" zarobi łącznie aż 8,5 miliona euro.

Zobacz: Jan Bednarek przeniósł się z Lecha do Southampton. Rekordowy transfer młodego Polaka

Wcześniej za sześć milionów euro z Lecha odszedł Jan Bednarek. Wybrał ofertę Southampton z Premier League. On i Kędziora byli podstawowymi defensorami ekipy z Poznania w sezonie 2016/2017 Ekstraklasy. Obaj reprezentowali również Polskę na młodzieżowych mistrzostwach Europy, lecz o tym woleliby pewnie szybko zapomnieć. Biało-czerwoni zakończyli turniej na ostatnim miejscu w grupie, z jednym punktem na koncie.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: