SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Lechia Gdańsk bez ujemnych punktów, ale z ogromną karą do zapłacenia

Lechia Gdańsk bez ujemnych punktów, ale z ogromną karą do zapłacenia

29.06.2017, godz. 19:40
Sławomir Peszko, Lechia Gdańsk
foto: EAST NEWS

Po tym jak Lechia Gdańsk została ukarana finansowo i ujemnymi punktami, władze klubu od razu złożyły odwołanie od tej decyzji. Częściowo się ono opłaciło. W czwartek Komisja Odwoławcza do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła, że biało-zieloni zaczną sezon z zerowym dorobkiem punktowym, ale jednocześnie zwiększyła karę pieniążną dla ekipy z Pomorza.

Lechia Gdańsk, która ma mistrzowskie aspiracje, bała się, że nowy sezon zacznie z ujemnymi "oczkami". Mogłoby to mieć spore konsekwencje, ponieważ od kolejnych rozgrywek liczba punktów po trzydziestu kolejkach nie będzie dzielona. W związku z tym działacze czynili starania, by Komisja Odwoławcza do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zmniejszyła karę. Udało się to połowicznie. Biało-zieloni co prawda przystąpią do sezonu 2017/18 z zerowym dorobkiem, ale zwiększona została grzywna do aż czterystu tysięcy złotych!

Za co ukarano Lechię? Przeczytaj tutaj: Grzywna i odjęte punkty. Lechia Gdańsk ukarana za nieprawidłowości finansowe

Komisja poinformowała także, że podziela opinię pierwszej instancji odnośnie wątpliwości wypełnienia obowiązków licencyjnych w ubiegłym sezonie. Istnieją jednak rozbieżności interpretacyjne, które sprawiły, że organ odwoławczy PZPN mógł zmienić pierwotne orzeczenie i tak się też stało.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: