Lechia Gdańsk

Autor: Marcin Gadomski

Lechia - Korona 3:2. Strzelanina nad morzem, Korona spadła z hukiem

2016-08-12 22:20

Czy na gdańskim Energa Stadionie w ogóle można wygrać? Lechia niei przegrała tam już dwunastego meczu z rzędu, a w jedenastu zwyciężyła! Tym razem drużyna trenowana przez Piotra Nowaka uporała się z Koroną Kielce, a kibice obejrzeli pięć bramek.

Więcej z gry miała Lechia, ale to gospodarze do końca drżeli o korzystny wynik. Do przerwy w Gdańśku prowadzili 2:1, ale goście po ponad godzinie gry doprowadzili do remisu. Dopiero cztery minuty przed końcowym gwizdkiem zwycięstwo Lechii zapewnił niezawodny tego wieczoru Grzegorz Kuświk. Po pięciu meczach jego drużyna jest na wysokim trzecim miejscu, ale czeka na pozostałe spotkania. Korona zajmuje 9 . pozycję.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 3:2 (2:1)

1:0 - Kuświk 19', 2:0 - Dejmek(sam.) 37', 2:1 - Możdżeń 40', 2:2 - Diaw 69', 3:2 - Kuświk 86'

Korona Kielce: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste - Jacek Kiełb (87' Tomasz Zając), Rafał Grzelak, Mateusz Możdżeń, Siegiej Pilipczuk - Marcin Cebula (81' Vladislavs Gabovs) - Łukasz Sekulski (74' Miguel Palanca)

1:0 - Kuświk 19'

2:0 - Dejmek(sam.) 37'

2:1 - Możdżeń 40'

2:2 - Diaw 69'

3:2 - Kuświk 86'

Składy:

Lechia Gdańsk: Vanja Milinković-Savić - Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao, Milos Krasić, Michał Chrapek (76' Bartłomiej Pawłowski), Rafał Wolski, Sławomir Peszko (67' Grzegorz Wojtkowiak) - Marco Paixao (61' Paweł Stolarski), Grzegorz Kuświk.