SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Lechia - Legia: Blisko rekordu publiczności w Gdańsku

Lechia - Legia: Blisko rekordu publiczności w Gdańsku

19.03.2017, godz. 12:47
Napis LECHIA GDAŃSK na stadionie Lechii
foto: Radio ESKA Trójmiasto 94,6 FM

Przyjeżdża Legia Warszawa, zanosi się na rekord frekwencji. W Gdańsku trwają przygotowania do przyjęcia rekordowo licznej publiczności. Niedzielne spotkanie Lechii Gdańsk z aktualnym mistrzem Polski ma obejrzeć rekordowe 37 tysięcy widzów!

Do tej pory najwięcej fanów zameldowało się na gdańskim obiekcie 11 kwietnia 2015 roku. Na spotkaniu z Legią Warszawa - też zaskoczenie! - zjawiło się wówczas 36,5 tysiąca widzów. Tym razem wynik powinien być jeszcze bardziej imponujący. W niedzielny poranek klub z Pomorza poinformował, że sprzedanych zostało wcześniej 35 tysięcy wejściówek. Dodając do tego spóźnialskich, polujących na bilet już przed samym spotkaniem, powinien więc paść absolutny rekord frekwencji. - To fajna okazja, by przed rundą finałową dobrze się przedstawić kibicom, którzy chodzą rzadziej na mecze, by udawali się na stadion regularnie - stwierdził Jakub Wawrzyniak.

I faktycznie. Jeśli Lechia wygra, z pomocą tak licznej publiczności może ponownie ruszyć w kierunku tytułu mistrzowskiego. Jeśli natomiast przegra, władze klubu znowu będą mieć spore problemy, by w kolejnych starciach ponownie ściągnąć tak liczną publikę na trybuny.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: