Nemanja Nikolić, Tomasz Jodłowiec

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT

Legia - Jagiellonia: Super NiGOLić nie może przestać strzelać!

2016-02-14 21:08

Legia rozpoczęła marsz po mistrzostwo Polski od efektownego rozgromienia Jagiellonii  (4:0). Katem gości okazał się Nemanja Nikolić (29 l.), który zdobył dwa gole i śrubuje swój strzelecki rekord ( w tym sezonie ma już na koncie 23 bramki w Ekstraklasie). Inna sprawa, że obrońcy z Podlasia robili wszystko, by ułatwić warszawianom strzelanie ko0lejnych goli. To co grali defensorzy „Jagi” to był sabotaż.

- Jestem w klubie krótko, ale już się zorientowałem, jak ważne jest tu dla wszystkich wygranie ligi. Pierwszy krok w tym celu musimy zrobić w niedzielę. Dobry początek napędzi nas do kolejnych zwycięstw – mówił w piątek „Super Expressowi” nowy nabytek Legii, obrońca Adam Hlousek (27 l.). Sprowadzony z VfB Stuttgart Czech zagrał bezbłędnie. Podobnie, jak niemal wszyscy gracze z Łazienkowskiej. Klasą dla siebie był Nikolić, a równie dobrze spisywał się mocno krytykowany jesienią Michał Kucharczyk (25 l.).

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0. Oto Legia na mistrzostwo? Jaga ZDEMOLOWANA!

Na tle wybieganych i prących do przodu niczym taran legionistów, goście zaprezentowali się mizernie. Kompromitował się reżyser „Jagi” Konstantin Vassiljev (32 l.), który pierwsze celne podanie zanotował w… 20 minucie. Wtedy gospodarze prowadzili już 2:0! Równie nieporadnie prezentowali się jego koledzy. Sebastian Madera (31 l.) poślizgnął się przy pierwszym golu, a Karol Mackiewicz (24 l.) mając przed sobą tylko Arkadiusza Malarza (36 l.). Szczytem nieudolności popisał się w 59 minucie Przemysław Frankowski (21 l.), który głową tak wystawił piłkę Nikoliciowi, że ten z bliska trafił na 3:0.

W 65 minucie za aktywnego Alaksandara Prijovicia (26 l.) na boisko wszedł ten, którego transfer wywołał zimą tyle emocji – Kasper Hamalainen (30 l.), którego część kibiców powitała… gwizdami. Były piłkarz Lecha starał się, ale wczoraj nic wielkiego nie pokazał. W przeciwieństwie do Tomasza Jodłowca (31 l.), który jak z katapulty huknął zza pola karnego i ustalił wynik meczu.

Legia – Jagiellonia 4:0

1:0 Nikolić 8 min., 2:0 Kucharczyk 17 min,., 3:0 Nikolić 59 min., 4:0 Jodłowiec 84 min.