Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa: Legia nowym liderem Ekstraklasy! Lech był bez szans

Ekstraklasa: Legia nowym liderem Ekstraklasy! Lech był bez szans

17.05.2017, godz. 22:41
Legia Warszawa - Lech Poznań
Legia Warszawa - Lech Poznań foto: CYFRA SPORT

Mistrzowie Polski wpędzają piłkarzy Lecha w kompleksy i na finiszu ligi nabierają rozpędu! Legia, trzeci raz w tym sezonie, wygrała z "Kolejorzem". Tym razem zrobiła to na własnym terenie. Zwycięstwo 2:0 zapewnili Vadis Odjidja-Ofoe i Michał Kucharczyk. Ekipa Jacka Magiery jest nowym liderem Ekstraklasy na trzy kolejki przed końcem!

Już rzut oka na trybunę VIP wystarczył żeby stwierdzić, że Derby Polski to prawdziwy mecz wagi ciężkiej. Poczynania piłkarzy obserwowali min. były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, Adam Nawałka oraz elita polskich artystów z Krzysztofem Materną i Olafem Lubaszenką na czele. Atmosfera na stadionie już na godzinę przed jego rozpoczęciem była gorąca.

W trakcie pierwszej połowy kibice Legii rozłożyli transparent zakrywający całą „Żyletę” (tam siedzą najbardziej zagorzali sympatycy klubu) z wiele mówiącym napisem – „Mistrz Polski 2017”. Czy się nie pospieszyli? Przez cały mecz piłkarze z Łazienkowskiej byli lepsi od Lecha i pokazali, że zrobią wszystko, by fani mieli rację. - Jedziemy do Warszawy po zwycięstwo – buńczucznie zapowiadał trener poznaniaków Nenad Bjelica.

Prężącego muskuły szkoleniowca Lecha szybko, bo już w 7. minucie sprowadził na ziemię Vadis Odjidja –Ofoe, który po kapitalnym podaniu Macieja Dąbrowskiego potężną bombą w krótki róg dał swojej drużynie prowadzenie. Belg w kilku akcjach pokazał, że umiejętnościami przewyższa pozostałych piłkarzy Ekstraklasy o dwie klasy. Podrażnieni lechici grali twardo, ale nie potrafili zagrozić gospodarzom. Kolejorza dobił w 83. Minucie Michał Kucharczyk, którego kilkunastometrowym podaniem obsłużył Tomasz Jodłowiec.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (1:0) - oceny w skali 1-6
Vadis Odjidja-Ofoe 8, Michał Kucharczyk 83

Żółte kartki: Guilherme, Miroslav Radović, Vadis Odjidja-Ofoe - Łukasz Trałka, Abdul Tetteh

Legia: Malarz 3 – Jędrzejczyk 4, Dąbrowski 5, Pazdan 4, Hlousek 4 – Guilherme 4 (74. Kucharczyk 4), Jodłowiec 4, Moulin 4, Odjidja – Ofoe 5, Nagy 4 (64. Hamalainen 3) – Radović 3 (87. Kopczyński)

Lech: Putnocky 3 – Kędziora 2, Bednarek 2, Wilusz 2, Kostewycz 3 – Makuszewski 2, Trałka 2, Gajos 1 (76. Tetteh), Majewski 2 (60. Robak 2), Radut 3 (84. Tomczyk) – Kownacki 1

KONIEC! Legia wygrała z Lechem 2:0 i jest nowym liderem Ekstraklasy! My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. Dobrej nocy.

90' - Sędzia doliczył cztery minuty.

Tak "Kuchy" podwyższył prowadzenie Legii:

88' - Trzecia zmiana w Legii. Schodzi Radović, wchodzi Kopczyński.

86' - Makuszewski się pospieszył. Zamiast podać do wolnego kolegi w polu karnym, strzelał z nieprzygotowanej pozycji. Malarz złapał piłkę bez problemu.

Piękna akcja! Jodłowiec podał w punkt, Kucharczyk znakomicie uniknął spalonego, podbił piłkę nad bramkarzem i szczupakiem wpakował piłkę do pustej bramki!

83' - 2:0 LEGIA! KUCHARCZYK!!!

82' - Trudno w to uwierzyć, ale goście wciąż nie oddali celnego strzału na bramkę Malarza!

80' - Nieźle uderzył z rzutu wolnego Moulin, lecz piłka leciała praktycznie w środek bramki. Złapał ją Putnocky.

78' - Tetteh błyskawicznie się zapisał w notesie sędziego. Za brzydki faul dostał żółtą kartkę.

76' - Druga zmiana też w Lechu. Tetteh zastąpił Gajosa. Dość defensywne posunięcie Bjelicy.

Szykuje się bombowe wejście? Będzie ciekawie!

74' - Druga zmiana w Legii. Kucharczyk zastąpił Guilherme.

72' - Vadis Odjidja-Ofoe ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem.

70' - Goście dalej nie mogą stworzyć żadnego zagrożenia po dośrodkowaniach - czy to z gry, czy z rzutów rożnych. Obrona Legii znakomicie gra w powietrzu.

67' - Guilherme chciał zaskoczyć Putnocky'ego strzałem bez przyjęcia, ale bramkarz Lecha był czujny. Został na linii i zdołał obronić tę próbę Brazylijczyka.

65' - Na zmianę Bjelicy reaguje Magiera. Zdjął Nagy'ego, a wprowadził kata Lecha i byłego gracza tej drużyny - Kaspera Hamalainena.

63' - Nagy próbował sprytnie uruchomić Ofoe, lecz Węgier pospieszył się z podaniem. Nie poczekał, aż Belg się odpowiednio ustawi i sędziowie odgwizdali spalonego.

61' - Wreszcie wchodzi na boisko Marcin Robak, ale nie zmienił Kownackiego, tylko Radosława Majewskiego. Odważna decyzja Bjelicy - gra dwójką snajperów.

59' - Radoviciowi się upiekło. Uderzył łokciem Trałkę, za co powinien dostać drugą żółtą kartkę. Sędzia chyba nie widział tego zdarzenia.

57' - Jodłowiec stara się też dużo z siebie dać w ofensywie, ale tym razem nie zdążył do podania Moulina.

55' - Dobra akcja Lecha, ale Kownackiemu zabrakło... centymetrów! Nie doskoczył do dobrego dośrodkowania. Robak miałby tę piłkę na czole.

53' - Majewski znów szybko stracił piłkę. Znakomicie kryje go dziś Jodłowiec.

50' - Legia szybko uspokoiła nerwową sytuację na boisku. Nie chce huraganowych ataków Lecha, dlatego mądrze oddala grę na połowę rywali.

47' - Ależ początek gości - mógł być remis! Szkoda, że Makuszewski nie przymierzył lepiej i trafił tylko w boczną siatkę.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Legia zasłużenie prowadzi 1:0 po mocnym początku i bramce Ofoe. Lech musi coś zmienić, jeśli chce odrobić straty. Jak zagra po przerwie?

42' - BLISKO szczęścia Jodłowiec! Znakomicie wszedł w pole karne i oddał instynktowny strzał, lecz jeszcze lepiej spisał się Putnocky - co za obrona!

40' - Stałe fragmenty także nie wychodzą gościom. Zmarnowali już kilka rzutów rożnych.

38' - Zupełnie niewidoczny jest Kownacki. Przydałby się na boisku silny Robak. Być może Bjelica dokona roszady w ataku już w przerwie?

35' - Od długiego czasu Legia trzyma piłkę, a goście bezradnie za nią biegają. Muszą coś wymyślić, bo na razie są daleko od remisu. Malarz nie ma co robić.

Przy takim wyniku Legia idzie na mistrza:

32' - Radović musi ochłonąć. Znów ma wielkie pretensje do sędziów, a ma już kartkę.

30' - Żółta kartka dla Trałki. Musiał faulować uciekającego Ofoe, bo pachniało drugą bramką dla Legii.

28' - Legia znakomicie zabija grę Lecha w środku boiska. Majewski nie może się rozkręcić. Trzeba za to pochwalił Jodłowca.

25' - Guilherme chciał rzut karny od sędziego, ale arbiter słusznie nie zgodził się z Brazylijczykiem. Majewski nie faulował.

23' - Radović przegrywa większość starć ze stoperami Lecha. Serb jest niemiłosiernie przepychany, a za nadmierną frustrację dostał żółtą kartkę.

20' - Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Guilherme. Brutalnie powstrzymał kontratak Lecha. Faulował Makuszewskiego.

18' - Wreszcie do pracy zabrali się goście, lecz mają ogromny problem, aby dostać się pod pole karne Legii. W środkowej linii zdecydowanie lepsi są gospodarze.

W taki sposób Vadis Odidja-Ofoe dał prowadzenie Legii. Co za bomba!

Na razie napastnik Lecha wraca do gry.

15' - Czyżby Bjelica już musiał dokonać zmiany? Na ból kolana narzeka Kownacki.

13' - Tym razem pomylił się Guilherme! Słabo wyglądają goście. Jeśli szybko się nie otrząsną, Legia może odjechać z wynikiem i pozycją lidera Ekstraklasy.

11' - Mogło być już 2:0, lecz Nagy uderzył zbyt lekko. Putnocky nie miał problemów z obroną tego strzału.

Ależ błąd obrony Lecha! Zupełnie zapomnieli o Vadisie, a ten wybiegł sam na sam z bramkarzem, huknął z lewej nogi i w pięknym stylu dał prowadzenie Legii!

8' - 1:0 LEGIA!! Odjidja-Ofoe!

5' - Spokojny początek w wykonaniu obu drużyn. Na razie nikt nie chce się otworzyć, zaryzykować - trudno się dziwić, bo stawka meczu jest ogromna.

1' - GRAMY!

KLASA!

Za 5 minut początek wielkiego meczu!

Obie drużyny mogą dziś wskoczyć na fotel lidera, bo Jagiellonia wysoko przegrała z Lechią. Legia potrzebuje trzech punktów, natomiast gościom z Poznania wystarczy remis.

Legia zagra praktycznie taką samą jedenastką, jak w poprzedniej kolejce, gdy rozgromiła Termalikę 6:0. Jedyna różnica to taka, że w pomocy zaczyna dziś Jodłowiec, a nie Kopczyński.:

Zaczynamy od składu gości. Dziwić może decyzja trenera Nenada Bjelicy co do wyboru napastnika. Silnego i bramkostrzelnego Marcina Robaka zastąpił dziś Dawid Kownacki, który w meczu z Legią w Poznaniu był bezradny w pojedynkach z Pazdanem i spółką. Jak będzie dziś?

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Legia Warszawa - Lech Poznań!
False 3220 True 1 2017-05-17 20:15:00 True 30