Sport piłka nożna ekstraklasa Legia na własne życzenie nie wskoczyła na podium Ekstraklasy!

Legia na własne życzenie nie wskoczyła na podium Ekstraklasy!

02.12.2016, godz. 22:25
Aleksandar Prijović, Legia Warszawa

Legia Warszawa - Wisła Płock 2:2 w drugim meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy. To miał być spacerek mistrzów Polski i po 57. minutach wydawało się, że tak właśnie będzie. Gospodarze stracili jednak koncentrację - pozwolili gościom wywieźć punkcik z Warszawy! Przez to nie wskoczą na podium w tabeli.

Legia Warszawa spokojnie sobie grała, prowadziła 2:0 i wszystko było pięknie. Tylko cud mógł sprawić, że będąca w dołku Wisła Płock zdoła wywieźć punkty ze stolicy Polski... Ten cud się wydarzył! Chociaż to bardziej zasługa Legii, która na własne życzenie straciła zwycięstwo i podium Ekstraklasy. Najpierw gola kontaktowego zdobył były "Wojskowy" Dominik Furman, a w 79. minucie wyrównał wprowadzony w drugiej połowie Kamil Sylwestrzak. Na dodatek, piłkarze z Płocka mogli wygrać! W ostatniej akcji meczu Kante zachował się tragicznie i nie podał do Furmana, który stał przed pustą bramką.

Legia Warszawa - Wisła Płock 2:2 (1:0)
Nikolić 11, Hamalainen 57 - Furman 63, Sylwestrzak 79

Legia: Malarz – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Broź – Jodłowiec, Moulin – Kucharczyk, Odjidja-Ofoe, Hamalainen (86. Kazaiszwili) – Nikolić (64. Prijović)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk (67. Sylwestrzak), Sielewski, Bozic (88. Szymiński), Stępiński – Rogalski, Furman – Wlazło, Kriwiec, Reca – Kante

Żółte kartki: Stefańczyk - Broź

KONIEC! Legia oddała dwubramkowe prowadzenie i nie wykorzystała porażki Termaliki. To oznacza, że nie wskoczy na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy! My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

90' - Sędzia doliczył 3 minuty.

88' - Zmiana w Wiśle. Szymiński za Bozicia.

86' - I znowu źle Prijović! Nie podał do Kucharczyka, który był zupełnie niepilnowany przed polem karnym! Fatalne wejście zalicza napastnik Legii. W międzyczasie Kazaiszwili zmienił Hamalainena.

83' - Kolejną szansę marnuje Prijović! Dostał idealne podanie od Ofoe, ale nie trafił w piłkę. Coś nam mówi, że Nikolić w dzisiejszej formie wykończyłby jedną z sytuacji, które miał Szwajcar po wejściu na murawę.

Nie popisał się Malarz, który wybił piłkę pod nogi Sylwestrzaka po stałym fragmencie gry, a ten musiał wpakować piłkę do siatki! Jak odpowie Legia?

79' - REMIS 2:2! Znów gol Wisły z niczego! Trafił do siatki ten, który wszedł po przerwie - Kamil Sylwestrzak!

76' - Prijović zmarnował "setkę"! Zamiast zapytać bramkarza, w który róg mu strzelić, trafił prosto w niego...

72' - Wisła stara się iść za ciosem, ale nie bardzo wie, jak to zrobić. Przy golu Legia na chwilę zlekceważyła gości, ale teraz już raczej nie popełni takiego błędu.

Tutaj bomba Furmana - ależ "sieknął"!

67' - Zmiany w obu zespołach. Sylwestrzak zmienił w Wiśle Stefańczyka, a Prijović Nikolicia w Legii.

Wcześniej w taki sposób trafił do siatki Hamalainen:

Były zawodnik Legii został zupełnie odpuszczony przez obrońców, a przecież powinni wiedzieć, jakim strzałem dysponuje ten zawodnik. Huknął zza pola karnego i nie dał Malarzowi żadnych szans!

63' - JUŻ TYLKO 2:1! Co za gol Furmana dla Wisły!

61' - Szybko chciał odpowiedzieć golem Kriwiec, ale uderzał ze zbyt ostrego kąta. Malarz pilnował krótszego słupka.

Drugi z bocznych obrońców, Bereszyński, także ma asystę w tym meczu. Świetnie zauważył Fina w polu karnym, podał płasko, a Hamalainen tym razem nie zawiódł i trafił do siatki!

57' - 2:0 LEGIA! Gola strzela Kasper Hamalainen.

54' - Obrońcy Legii spokojnie radzą sobie z zagrożeniem w polu karnym. Wygrywają wszystkie pojedynki główkowe z Recą, który jest szybki, ale gra w powietrzu to inna para kaloszy.

50' - Legia jakby mocniej skoncentrowana od początku drugiej połowy. Znów nie pozwala na wiele gościom, podobnie jak na starcie meczu.

46' - Druga połowa rozpoczęta. Obie ekipy bez zmian.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Po mocnym starcie Legia nieco odpuściła, ale wciąż spokojnie prowadzi 1:0. Jak będzie wyglądać druga połowa? Wracamy za 15 minut.

Takimi akcjami Fin nie przekona do siebie trenera...

42' - Cóż zrobił Hamalainen?! Miał przed sobą pustą bramkę, ale zamiast strzelać... przewrócił się!

40' - Pierwsze minuty zapowiadały, że będzie to bardziej jednostronny pojedynek, ale po stracie gola Wisła zaczęła grać. Brakuje tylko strzałów na bramkę Malarza.

36' - Wzrasta przewaga gości, na co wściekły jest Michał Pazdan. Ciągle pokrzykuje na kolegów w obronie. Malarz też nie jest zadowolony, ale wciąż tylko raz musiał interweniować. Zrobił to jednak wyśmienicie!

33' - Legia wyraźnie odpuściła, zwolniła tempo i spokojnie przerzuca piłkę z jednej strony na drugą. Czeka na ruch rywala.

29' - Ależ sytuacja Wisły! Kante stanął oko w oko z Malarzem i tylko kunszt bramkarza Legii uchronił gospodarzy od straty bramki!

26' - Nikolić bliski drugiego gola! Strzał oddał słaby, w środek, ale bramkarz gości źle interweniował i o mało nie wrzucił piłki do własnej bramki. W porę poprawił swój błąd.

23' - Ryzykownie Rzeźniczak. Mógł wypuścić napastnika gości na własną bramkę. Zaczął się kiwać w obronie, ale na własne szczęście robił to tak nieporadnie, że... kompletnie zmylił rywali :).

20' - Znów nieskuteczny Kucharczyk. Lewą nogą nie wyszło, głową też nie. Może z prawej się uda?

17' - Goście chyba nawet na chwilę nie zawitali na połówce gospodarzy. Gdy mają piłkę, momentalnie ją tracą. W taki sposób nie da się szukać punktów.

Tak padł gol dla Legii:

14' - Stafańczyk z Wisły jako pierwszy w tym meczu obejrzał żółtą kartkę.

Będzie pogrom?

Broź idealnie dośrodkował na głowę Węgra, a ten mierzonym strzałem zostawił w blokach bramkarza Wisły.

11' - 1:0 LEGIA! Nikolić za trzecim razem postanowił być samolubny i już ma gola na koncie!

10' - Tym razem to Hamalainen zepsuł "wykładkę" od Nikolicia. Węgier dziś mocno angażuje się w pomaganie kolegom.

7' - Pierwsza okazja zmarnowana przez Kucharczyka. Dostał świetne podanie od Nikolicia, ale za daleko przyjął piłkę i nie oddał mocnego strzału.

5' - Początek bez żadnych zaskoczeń. To Legia trzyma piłkę i w pełni kontroluje mecz. Goście będą dziś mieli piekielnie trudne zadanie, nawet, aby dowieźć do końca remis 0:0.

1' - GRAMY!

Coraz bliżej święta... A na Łazienkowskiej to chyba już są!

Za 5 minut początek spotkania.

Piłkarze Wisły Płock od długiego czasu szukają przełamania, ale trudno będzie zainkasować wymarzone trzy punkty przy Łazienkowskiej w Warszawie. Legia ostatnio gniecie rywali w lidze i nie ma zamiaru zwalniać tempa!

Poza kadrą jest dziś natomiast Miroslav Radović, który zamienił się w chwilowego eksperta. Trzeba przyznać, że "stylówka" mocna :)

A taką jedenastką piłkarzy rozpocznie Legia. Dziwić może decyzja Jacka Magiery o posadzeniu Aleksandara Prijovicia na ławce rezerwowych - ostatnio strzela jak maszyna! Czy mistrzowie Polski będą go potrzebowali w drugiej połowie?

Zaczynamy od składów. W takim zestawieniu rozpoczną goście:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z drugiego meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa - Wisła Płock!
False 3030 True 1 2016-12-02 20:15:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora