SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Legia Warszawa chciała ściągnąć Miroslava Klose!

Legia Warszawa chciała ściągnąć Miroslava Klose!

09.09.2016, godz. 19:21
Niemcy - Ghana, Miroslav Klose
Miroslav Klose foto: EAST NEWS

Miroslav Klose mógł być piłkarzem Legii Warszawa! Świetny snajper i wielokrotny reprezentant Niemiec miał zastąpić Nemanję Nikolicia, którym interesowało się wiele klubów. Odbyły się nawet wstępne rozmowy w tej sprawie, ale do transferu ostatecznie nie doszło.

Legia Warszawa nie była pewna przyszłości Nikolicia. Węgier był już po słowie z Hull City (do transferu ostatecznie nie doszło), więc w trakcie okna transferowego mistrzowie Polski rozglądali się za godnym zastępcą dla swojego najlepszego napastnika. Jak wyjawił dyrektor sportowy klubu Michał Żewłakow w rozmowie z magazynem "Piłka Nożna", rozpatrywano kandydaturę Miroslava Klose.
- Chcieliśmy zachęcić Mirka, aby zagrał u nas na dziewiątce, toczone były rozmowy z ludźmi, którzy bezpośrednio dbają o jego interesy. Ostatecznie jednak Nemanja nie odszedł, a jeśli idzie o Klose to chyba jakiś czas temu zobowiązał się już i jedzie do Stanów Zjednoczonych - zdradził Żewłakow.

Klose ma już swoje lata (38), ale wciąż potrafi strzelać gole. Robił to wyśmienicie przez całą swoją karierę. W 137 meczach dla reprezentacji Niemiec zdobył 71 bramek. Po mundialu w Brazylii stał się także najlepszym strzelcem w historii mistrzostw świata! Taki napastnik z pewnością przydałby się Legii w Lidze Mistrzów.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: