Legia straciła ważne punkty! Wisła Kraków wyszarpała remis w Warszawie!

2017-05-01 10:32

Legia Warszawa jako jedyna z drużyn z czołówki straciła punkty już na początku fazy mistrzowskiej. "Wojskowi" zremisowali u siebie z Wisłą Kraków 1:1 i jeszcze mieli sporo szczęścia w tym dniu, bo to przyjezdni objęli prowadzenie. Dla "Białej Gwiazdy" trafił Petar Brlek. Punkt gospodarzom zapewnił Artur Jędrzejczyk.

Pierwsze 45 minut musiało rozczarować. Ciekawych akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Goście w każdej swojej akcji pamiętali o obronie i w poczynania ofensywne angażowali nie więcej niż czterech piłkarzy. To też i Legii źle grało się w ataku pozycyjnym, bo do sforsowania mieli czerwoną, szczelną ścianę. Kiedy już mogli wyprowadzić szybszy atak – zagrywali niecelnie. Najładniejszą próbę wykonał Adam Hlousek, oskrzydlając atak gospodarzy. Dograł silnie w pole karne, ale tam nie trafił w piłkę Tomas Necid. Czech mógł również lepiej spisać się kilkanaście minut wcześniej, kiedy piłka dość niespodziewanie wylądowała pod jego nogami. Wtedy napastnik Legii skiksował.

Druga połowa nieco bardziej rozgrzała kibiców przy Łazienkowskiej. Od początku coś zaczęło się dziać. Wymianę ciosów zakończył faul w polu karnym Legii, kiedy to Dąbrowski podciął Pawła Brożka. Jedenastkę na gola w 58. minucie zamienił Petar Brlek. Legia musiał ruszyć do przodu. Jacek Magiera dokonał trzech zmian i poskutkowało. W 75. minucie dośrodkował Adam Hlousek, a akcję zamknął Artur Jędrzejczyk i głową pokonał Łukasza Załuskę. W końcówce obie drużyny zaryzykowały i mecz się otworzył. Po jednej stronie świetną szansę zmarnował Kasper Hamalainen, po drugiej Paweł Brożek. Legia zremisowała u siebie z krakowską Wisłą 1:1 i jako jedyna drużyna z czołówki straciła punkty.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:1

Bramki: Artur Jędrzejczyk 75 - Petar Brlek 58 (k)

Żółte kartki: Thibault Moulin

Legia: Malarz  3 - Jędrzejczyk 3, Dąbrowski 2, Pazdan 2, Hlousek 4 - Nagy 3 (73. Szymański), Kopczyński 3 (61. Guilherme 3), Moulin 3, Odidja-Ofoe 2, Radović 3 - Necid 1 (61. Hamalainen 2)

Wisła: Załuska 4 - Cywka 3, Gonzalez 3, Uryga 3, Sadlok 3 - Boguski 2 (66. Bartosz 2), Mączyński 4, Brlek 4, LLonch 3, Małecki 3 (89. Ondrasek)- Brożek 4 (86. Zachara)