Sport piłka nożna ekstraklasa Legia Warszawa mistrzem Polski! Wielkie emocje do samego końca!

Legia Warszawa mistrzem Polski! Wielkie emocje do samego końca!

05.06.2017, godz. 06:40
Lech Poznań- Legia Warszawa

Wszystko jest już jasne! Legia Warszawa zremisowała w niedzielę z Lechią Gdańsk i po zakończeniu spotkania w Warszawie z przejęciem oglądała końcówkę meczu Jagiellonii z Lechem. Podopieczni Michała Probierza po fenomenalnym powrocie na 2:2 nie zdołali jednak wygrać z "Kolejorzem", a "Wojskowi" obronili tytuł. Mistrz pozostał w Warszawie.

Na te mecze patrzyła dziś cała piłkarska Polska. Aż cztery drużyny mogły dziś sięgnąć po mistrzostwo ligi i każda z nich wyszła na boisko wyraźnie zmotywowana. Nerwy, niewykorzystane sytuacje i wielkie emocje - tak możemy podsumować ostatnie spotkania LOTTO Ekstraklasy.

Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk zaczął się wyjątkowo nerwowo. Pierwsza połowa była prawdziwym festiwalem błędów zarówno gospodarzy, jak i gości. Gdańszczanie musieli dziś wygrać, "Wojskowym" natomiast wystarczył jedynie remis, pod warunkiem, że w Białymstoku Jagiellonia nie wygra z Lechem. Wszystkie drużyny z uwagą śledziły to, co dzieje się w równolegle rozgrywanych meczach. Szybkie objęcie prowadzenia przez podopiecznych Nenada Bjelicy uspokoiły spotkanie w Warszawie, jednak w drugiej połowie Jagiellonia zdołała zdobyć bramkę kontaktową, a później zremisować z "Kolejorzem".

Remis w Białymstoku spotęgował emocje na obu boiskach. Legioniści nawet w przewadze nie potrafili postawić kropki nad "i" i przypieczętować mistrzostwa, natomiast Jagiellonia wciąż próbowała objąć prowadzenie u siebie. Po kilku kontrowersyjnych decyzjach, czerwonej kartce dla Darko Jevticia i faulu na Radosławie Majewskim sytuacja stała się wyjątkowo napięta. Ostatnie minuty w Białymstoku oglądał cały stadion przy Łazienkowskiej, który sekundę po zakończeniu zmagań na Wschodzie, wybuchł wielką radością.

Legia obroniła tytuł. Po prawie całym sezonie poza fotelem lidera wyszła na prowadzenie i już go nie oddała. Niedzielny wieczór będzie prawdziwą fetą w Warszawie! Warszawska drużyna po raz kolejny zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, natomiast Jagiellonia i Lech powalczą w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0

Bramki: -

Zółte kartki: Moulin 42, Hlousek 42 - Maloca 23, Slavchev, Haraslin

Czerwone kartki: Sławomir Peszko 68

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2

Bramki: Góralski 77, Novikovas 87 - Majewski 11, Trałka 39

Zółte kartki: Tomasik 61, Guti 97, Runje 97 - Robak 45, Bednarek 97, Putnocky 101

Żółte kartki: Stilić 16

Legia Warszawa jest mistrzem Polski. Drugie miejsce zajęła Jagiellonia Białystok, na trzeciej pozycji pozostał Lech Poznań. Poza walką o europejskie puchary, na czwartym miejscu wylądowała Lechia Gdańsk. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne!

Wyniki wszystkich niedzielnych spotkań ostatniej kolejki LOTTO Ekstraklasy: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0 Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2 Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:0 Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2

Legia Warszawa mistrzem Polski!

MISTRZ W WARSZAWIE! Koniec spotkania w Białymstoku!

99' - Ostatnia szansa Jagiellonii. Warszawa czeka na gwizdek i na mistrzostwo.

98' - Co za strzał Majewskiego! Technicznie, zaskakująco, jednak tuż nad poprzeczką.

96' - Lech odzyskał piłkę i wyprowadził fantastyczną kontrę. Napastnik "Kolejorza" wychodził sam na sam z Kelemenem, jednak został sfaulowany przez obrońce "Jagi". Prawdziwa awantura w Białymstoku!

95' - Lech postawił mur. Jagiellonia postawiła wszystko i ma ostatnie pięć minut na zdobycie mistrzostwa.

93' - Koniec spotkania w Warszawie! Remis 0:0. Wszystkie oczy skierowane są teraz na stadion w Białymstoku!

93' - Jegiellonia kilkanaście centrymetrów od mistrzostwa! Strzał pomocnika Jagi poleciał tuż obok bocznego słupka Lechitów.

91' - Guilherme po raz kolejny uderzył. Po raz kolejny niecelnie.

90' - Sędzia doliczył aż 10 minut do spotkania w Białymstoku!

90' - Co tu się dzieje! Finisz LOTTO Ekstraklasy to prawdziwy horror! Czerwona kartka dla zawodnika Lecha, niewykorzystane sytuacje Legii - tak możemy podsumować minioną minutę!

87' - 2:2 w Białymstoku! Novikovas wykorzystał zamieszanie w polu karnym Lecha, po czym posłał prawdziwą bombę prosto w bramkę Putnockiego!

REMIS W BIAŁYMSTOKU!

86' - Obrońca Lecha przy interwencji w polu karnym zagrał piłkę ręką, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego dla "Jagi".

85' - Coraz większe nerwy w Białymstoku. Czaspłynie na korzyść Lechitów, a Podopieczni Michała Probierza coraz częściej dyskutują z sędzią.

83' - Co za akcja Legii! Guilherme znalazł się sam na sam z Kuciakiem, chciał podciąć piłkę nad Słowakiem, jednak ten sparował ją i oddalił zagrożenie. Jak się okazało Brazylijczyk był na pozycji spalonej.

83' - Wracamy do gry w Białymstoku!

81' - Legia długo konstruowała akcję, po czym straciła piłkę. Z szybką kontrą wychodził Paixao, jednak Pazdan przerwał akcję faulem.

80' - Przerwa w grze w Białymstoku. Kibice wrzucili na boisko elementy papierowej oprawy.

77' - Jacek Góralski uderzył "po krótkim" i pokonał bramkarza Lecha. Ta bramka na nowo obudziła emocje zarówno w Białymstoku, jak i Warszawie!

77' - 2:1 w Białymstoku!!!

75' - Z boiska zszedł Rafał Wolski. W jego miejsce na boisku pojawił się Joao Nunes.

72' - Co za rajd Paixao! Napastnik Lechii przeprowadził jednoosobowy atak na bramkę Malarza i zakończył go groźnym strzałem. Bramkarz Legii uratował swoją drużynę. Czyżby uratował Legii mistrzostwo Polski?

71' - Osłabienie Lechii sprawiło, że Legia dosłownie oblężyła bramkę Kuciaka.

69' - Reprezentant Polski brutalnie wszedł wślizgiem w Vadisa Ofoe. Wyprostowana noga, agresja i wielkie ryzyko - tak można opisać bezmyślne zagranie "Peszkina".

67' - Czerwona kartka dla Sławomira Peszki!

68' - Groźna sytuacja w Białymstoku. Daleka wrzutka ze stałego fragmentu znalazła swojego adresata, który nieczysto trafił w piłkę.

66' - Legia wciąż niepokoi obronę "Jagi", jednak nadal nie potrafi zadać ostatecznego ciosu. Tym razem świetne podanie Moulina zmarnował Dominik Nagy.

61' - Kelemen wpadł na walczącego o piłkę Trałkę i kontuzjował Lechitę. Strzelec drugiej bramki cierpiał na murawie i został zniesiony z boiska. To koniec sezonu piłkarza.

60' - Dominik Nagy popisał się świetnym dryblingiem, jednak swoją akcję zakończył słabym strzałem prosto w nogi obrońcu. Chwilę później w fantastycznej sytuacji przestrzelił Guilherme. W Warszawie pachnie bramką dla gospodarzy!

57' - Lech niemal bezbłędnie broni wyniku w Białymstoku. W Warszawie obie drużyny nie potrafią pokonać swoich linii defensywnych.

52' - Techniczny strzał Ofoe przeleciał tuż obok spojenia bramki. Belg rozkręcił się w drugiej połowie. Jagiellonia praktycznie nie wychodzi ze swojej połowy.

51' - Haraslin otrzumał żółtą kartkę po faulu na Guilherme. Legia staje przed kolejną szansą, bowiem rzut wolny zostanie rozegrany z wyśmienitej pozycji.

49' - Ale mu zeszła! Romańczuk świetnie zgrał do Gutiego, który stał tuż przed bramką Lecha, jednak nieczysto trafił w piłkę. To powinna być bramka.

46' - Vadis Odjidja-Ofoe świetnie przyjął piłkę, po czym uderzył na bramkę Kuciaka! Legia chce zakończyć sezon zwycięstwem, brakuje jej tylko wykończenia. Czy podopieczni Jacka Magiery rozbiją gdański mur?

46' - Czy Jagiellonia podniesie się po tragicznych 45 minutach? Czy któraś z drużyn obejmie prowadzenie w Warszawie? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

46' - Zaczynamy drugie połowy spotkań ostatnich spotkań w tym sezonie!

A to bramka na 0:2 w Białymstoku!
Goal Tralka L. Jagiellonia 0-2 Lech Poznan przez egzonaramushi21

Tak wyglądała pierwsza bramka dla Lecha.
Goal Majewski R. Jagiellonia 0-1 Lech Poznan przez egzonaramushi21

Radosław Majewski i Łukasz Trałka to dzisiejsi bohaterowie Lecha Poznań.

Obecny stan rzeczy najbardziej odpowiada Legii, która po pierwszych połowach wciąż zajmuje pozycję lidera. Jeśli natomiast Lechia wygra na Łazienkowskiej, a Lech w Białymstoku, mistrzem Polski zostanie "Kolejorz". Zapraszamy na drugą cześć dwóch najważniejszych spotkań w tym sezonie!

Wyniki ostatniej kolejki rundy mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0 Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:2 Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0 Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0

45' - Sędzia Bartosz Frankowski zakończył spotkanie w Warszawie. Pierwsza połowa w Białymstoku potrwa jeszcze minutę.

45' - Dramat Jagiellonii. Podopieczni Michała Probierza grają dziś fatalne zawody.

43' - Pazdan fatalnie podał do Hlouska, który momentalnie stracił piłkę i musiał ratować się faulem na Krasiciu. Stały fragment gry zmarnował Rafał Wolski.

42' - Pachniało kolejną bramka dla "Lecha"! Marcin Robak popisał się groźnym strzałem. Jagiellonia nie ma nic do powiedzenia na własnym boisku.

2:0 w białymstoku! Łukasz Trałka idealnie włączył się do gry i stanął sam na sam z Kelemenem, po czym wykończył akcję "Kolejorza" pewnym strzałem.

37' - Tymczasem Vassiljev prawie doprowadził do remisu! Groźny strzał zawodnika Jagiellonii przeleciał tuż obok słupka bramki gości. "Jaga" chce zremisować jeszcze w tej połowie!

36' - Bardzo dobra wrzutka Moulina. Żaden z Legionistów nie przeciął jednak fantastycznego podania.

35' - Faul Wawrzyniaka. Coraz więcej nerwów na Łazienkowskiej. Czy Legia zdobędzie bramkę po stałym fragmencie gry?

35' - Lechici postanowili dać odpocząc swoim obrońcom i zaatakowali bramkę Kelemena!

34' - Świetna "klepa" Legionistów zakończona niedokładnym strzałem Guilherme.

32' - Świetna sytuacja Legii! Akcje gospodarzy jednak znów przerwał sędzia Frankowski, który doszukał się kolejnego spalonego. Legia rozwinęła skrzydła!

31' - Groźnie w Białymstoku! Tomasik okiwał obrońcę i uderzył technicznie, jednak nie dokręcił, a jego strzał przeleciał tuż obok słupka bramki Lecha!

30' - Jagiellonia nie przestaje nacierać na bramkę Putnockiego, jednak obrona Lecha wydaje się być dziś nie do pokonania. Czy Lechici utrzymają skupienie do końca pierwszej połowy?

28' - Ofoe odzyskał piłkę i wyprowadził groźną kontrę Legii, której wciąż brakuje dokładności. Festiwal błędów w Warszawie.

26' - Legia coraz bliżej bramki Kelemena. W Białymstoku gospodarze bezkutecznie próbują doprowadzić do remisu.

23' - Żółta kartka dla Maloki. Zawodnik Lechii trafił w piłkę, jednak jego atak był wyjątkowo ryzykowny. Z wolnego niecelnie strzelił Dąbrowski.

23' - Krasić uderzył po błędzie Hlouska. Równie mocno, co niecelnie. Głośny doping i race na Łazienkowskiej.

1:0 w Krakowie! Po asyście Patryka Małeckiego piłkę do bramki skierował Rafał Boguski.

19' - Mocny strzał Romańczuka sparowany przez bramkarza Lecha!

18' - Legia rozwija skrzydła. W Białymstoku Lech ponownie zagroził bramce Kelemena.

16' - Fenomenalna wymiana podań w Warszawie! Radović już wychdoził sam na sam z Kuciakiem, jednak okazało się, że był na pozycji spalonej.

14' - Jagiellonia rzuciła się na bramkę gości, po czym została surowo ukarana przez Radosława Majewskiego. W Warszawie Legioniści wciąż popełniają błędy, jednak wynik w Białymstoku całkowicie odpowiada "Wojskowym".

13' - Na ten moment Jagiellonia zajmuje czwarte miejsce w tabeli!

0:1 w Białymstoku! Radosław Majewski strzelił po fantastycznej asyscie Macieja Matuszewskiego. Perfekcyjny strzał Lechity!

11' - BRAMKA DLA LECHA!!!

9' - Kolejny rzut rożny dla Lechii, kolejna kontrowersyjna decyzja sędziów w Warszawie.

Zarówno Lech, jak i Legia, nie mają narazie zbyt wiele do powiedzenia. W Białymstoku pachnie bramką dla gospodarzy!

6' - Jagiellonia zdominowała Lecha u siebie!

5' - Co za rajd Peszki! Po interwencji obrońcy Bartosz Frankowski dyktuje rzut rożny dla Lechii.

4' - Lechia ruszyła na bramkę Malarza!

W obu spotkaniach piłkarze zaczęli wyjątkowo nerwowo. Nic dziwnego, ciąży na nich ogromna presja!

Zaczęli! Co za emocje w Warszawie i Białymstoku!

Już za chwilę rozpocznie się ostatni rozdział walki o mistrzostwo LOTTO Ekstraklasy! Legia, Jagiellonia, Lech, a może Lechia... kto podniesie dziś puchar?

Na Łazienkowskiej 3 już rozbrzmiał najgłośniejszy "Sen o Warszaiwe" w tym sezonie! Czy Legia zdominuje Lechię i sięgnie dziś po mistrzostwo?

A w takim składzie zagra rywal "Wojskowych", drużyna Lechii Gdańsk:

Oto skład głównego pretendenta do tytułu, Legii Warszawa:

Przed nami spotkania: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk Jagiellonia Białystok - Lech Poznań Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza Pogoń Szczecin - Korona Kielce

Dobry wieczór Państwu! Witamy na relacji sport.se.pl z ostatnich czterech spotkań LOTTO Ekstraklasy. Za niecałe dwie godziny poznamy mistrza Polski. W walce o ten tytuł wciąż biorą udział aż cztery drużyny!
False 3238 True 1 2017-06-04 17:45:21 True 30
autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora