SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Legia Warszawa uczci pamięć Pawła Zarzecznego. Piękny gest!

Legia Warszawa uczci pamięć Pawła Zarzecznego. Piękny gest!

30.03.2017, godz. 12:58
Legia Warszawa, pusty stadion
foto: EAST NEWS

Paweł Zarzeczny zmarł w sobotę 25 marca w wieku 56 lat. Był nie tylko znakomitym dziennikarzem sportowym pracującym w czołowych polskich mediach, ale też zadeklarowanym kibicem Legii Warszawa. Klub postanowił uczcić jego pamięć, bowiem ligowy mecz z Pogonią Szczecin poprzedzi minuta ciszy na jego cześć.

Paweł Zarzeczny zmarł w minioną sobotę, a powodem śmierci było zatrzymanie akcji serca. Odszedł w wieku 56 lat. Był jednym z najlepszych polskich dziennikarzy sportowych - współpracował m.in. z "Super Expressem", "Przeglądem Sportowym", portalem "weszlo.com" czy telewizją Republika.

Działalność w czołowych redakcjach mediów nie przeszkadzała mu jednak w kibicowaniu. Zarzeczny był zadeklarowanym fanem Legii Warszawa, co zresztą niejednokrotnie podkreślał. Jego żona opowiedziała, że podczas odśpiewywania klubowego hymnu - "Snu o Warszawie" Czesława Niemena - wielokrotnie płakał i potrafił godzinami oglądać oprawy przygotowywane przez "Żylętę".

Legia postanowiła uhonorować swojego wieloletniego sympatyka i uczcić jego pamięć. Najbliższe domowe spotkanie "Wojskowych" w LOTTO Ekstraklasie z Pogonią Szczecin (1 kwietnia o godz. 20:30) poprzedzi minuta ciszy na jego cześć. Dodatkowo na mecz została zaproszona najbliższa rodzina zmarłego. Na Twitterze poinformowała o tym Izabela Kruk - rzecznik prasowy klubu z Łazienkowskiej.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: