Legia Warszawa - Wisła Kraków

Autor: CYFRASPORT Legia Warszawa - Wisła Kraków w 24. kolejce Ekstraklasy

Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:0. "Wojskowi" NADAL walczą o mistrzostwo Polski!

2015-05-31 19:38

W ramach 35. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Wisłę Kraków. Zwycięstwo w tym spotkaniu nie przyszło łatwo, lecz bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kuba Rzeźniczak. Wygrana z "Białą Gwiazdą" sprawia, że podopieczni Henninga Berga wciąż mogą myśleć o obronie mistrzowskiego tytułu.

Zaledwie trzy spotkania dzielą nas od ostatecznego rozstrzygnięcia w T-Mobile Ekstraklasie. Nadal nie wiemy, kto zostanie mistrzem Polski. Szansę na tytuł nadal mają trzy zespoły: Lech Poznań, Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa.

Zobacz: Legia Warszawa - Wisła Kraków. Gdzie TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE?

Przy Łazienkowskiej, Legia Warszawa podejmowała z Wisłę Kraków i, aby nadal chce liczyć się w walce o mistrzowski tytuł musiała wygrać spotkanie z "Białą Gwiazdą". Tylko trzy punkty w niedzielnym meczu pozwalały podopiecznym Henninga Berga przedłużyć marzenia o zakończeniu sezonu na pierwszym miejscu przed Lechem i ponowną walkę o Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie.

Zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo, ponieważ w pierwszej połowie, to zawodnicy Kazimierza Moskala byli stroną przeważającą i dłuzej przebywali na połowie mistrzów Polski. Raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Dusana Kuciaka i nie wiele brakowało, a udałoby im się pokonać słowackiego golkipera. Zawodnicy Henninga Berga ograniczali się do bezsensownych fauli w skutek czego w Gdańsku zabraknie Kuby Rzeźniczaka.

W drugiej części gry Legia w końcu się obudziła i zdołała strzelić bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Brzyski, a najwyżej do futbolówki wyskoczył kapitan mistrzów Polski, Jakub Rzeźniczak i piłkarze Henninga Berga wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka Szymona Marciniaka.

Niestety wygraną w dzisiejsze popołudnie przypłacili kontuzją Ondreja Dudy, który opuścił boisko w 65. minucie spotkania. Wygrana z Wisłą Kraków sprawia, że losy tytułu nadal są otwarte, a Legia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Spotkanie Legia Warszawa - Wisła Kraków odbędzie się w niedzielę o godz. 15.30. Transmisję przeprowadzi Canal+ Sport HD. Sport.se.pl nie zabraknie tego popołudnia na Łazienkowskiej, skąd przeprowadzimy dla Was relację NA ŻYWO z hitu 35. kolejki Ekstraklasy. Serdecznie zapraszamy!