SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Legia Warszawa wydała oświadczenie w sprawie ataku na izraelską drużynę

Legia Warszawa wydała oświadczenie w sprawie ataku na izraelską drużynę

03.08.2017, godz. 15:19
Legia Warszawa, pusty stadion
foto: EAST NEWS

Po sparingowym meczu MKS Ciechanów - Hapoel Petah Tikva piłkarze tej drugiej drużyny zostali zaatakowani przez chuliganów. Z relacji Izraelczyków wynikało, że byli to kibice Legii Warszawa, ale stołeczny klub wydał już oświadczenie w tej sprawie. W komunikacie twardo odcina się od sytuacji i twierdzi, że oskarżanie o ten incydent fanów "Wojskowych" nie ma żadnych podstaw.

- Po powrocie naszych piłkarzy do hotelu grupa zamaskowanych faszystów, którzy są fanami klubu Legia Warszawa, wtargnęło na boisko, próbując pobić członków naszego zespołu. Obrażenia odniosły dwie osoby z załogi, które zostały z tyłu - napisano na Facebooku izraelskiego klubu. Sytuację nagłośniły też tamtejsze media, ale na chwilę obecną wcale nie wiadomo, czy było faktycznie tak, jak opowiadają członkowie Hapoelu Petah Tikva.

Komunikat w całej sprawie wydała już Legia, która stanowczo odcina się od incydentu w gminie Sochocin. Ponadto z oświadczenia możemy wyczytać, że oskarżanie o atak kibiców stołecznego klubu jest bezpodstawne i nie ma żadnego poparcia w dowodach.

Pełna treść komunikatu Legii poniżej:

"W związku z medialnymi informacjami o zajściach na terenie hotelu w gminie Sochocin, w którym przebywała drużyna Hapoelu Petah Tikwa, Legia Warszawa informuje, że po zapoznaniu się z faktami i po rozmowie z przedstawicielami MKS Ciechanów, nie widzi żadnych podstaw ani dowodów pozwalających twierdzić, że osoby biorące udział w zajściu były kibicami Legii Warszawa. Kibice Legii Warszawa byli w tym czasie zaangażowani we wspieranie Klubu z okazji meczu rewanżowego z FK Astana.

Podkreślamy, że media, które bezpodstawnie publikują informację o rzekomym zaangażowaniu w incydent kibiców Legii Warszawa, co nie ma żadnego potwierdzenia w dostępnych faktach, narażają Klub na poważne straty wizerunkowe.

Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa występuje o stosowne wyjaśnienia i sprostowania do klubu Hapoel Petah Tikwa."

Koniec snu o Lidze Mistrzów! Legii zabrakło gola w rywalizacji z Astaną

Jacek Magiera po meczu Legia - Astana: Zagraliśmy dobre spotkanie

Wyjątkowa oprawa kibiców Legii. Mówi o niej cały świat!

Źródło: X-NEWS
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: