Nemanja Nikolić, Legia Warszawa

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2! Warszawska podróż z piekła do nieba w 5 minut

2015-09-12 0:24

Legia Warszawa wróciła z dalekiej podróży! Podopieczni Henninga Berga przegrywali do przerwy 0:2 z Zagłębie Lubin, mieli wyraźne problemy z przedarciem się pod pole karne beniaminka, tymczasem potrzebowali zaledwie pięciu minut w by wyrównać stan meczu i odebrać podopiecznym Piotra Stokowca niemal pewne trzy punkty. Bohaterem Legii został Ivan Trickovski, który pojawił się na murawie w drugiej połowie, a zdążył zaliczyć gola oraz asystę.

W piątkowy wieczór przy Łazienkowskiej Legia Warszawa podejmowała Zagłębie Lubin. Obydwie ekipy miały na koncie tyle samo punktów - po 11, ale stołeczny zespół wyprzedzał "Miedziowych" lepszym bilansem bramkowym.

Sytuacja ta szybko jednak uległa zmianie. Zawodnicy Henninga Berga od pierwszych minut nie byli w stanie nadążyć za piłkarzami Zagłębia Lubin. Koszmarne spotkanie w barwach zespołu ze stolicy rozgrywał zwłaszcza Stojan Vranjes. Bośniak - nieoczekiwanie debiutujący na pozycji stopera w barwach Legii - źle się ustawiał, zostawiał wolne przestrzenie dla Krzysztofa Piątka, a na dodatek dla siebie popełnił jeden kardynalny błąd. Fatalnie odbił piłkę po zagraniu od Bereszyńskiego i zaliczył asystę przy bramce młodego napastnika Zagłębia Lubin.

Zobacz: Legia Warszawa - Zagłębie Lubin NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM ONLINE

Po bramce warszawianie nie zaatakowali. Nieoczekiwanie to beniaminek Ekstraklasy wciąż dyktował warunki gry i to beniaminek Ekstraklasy jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie. Autorem gola, który wręcz rozsierdził trybuny w stolicy, okazał się Michal Papadopoulos.

Co w przerwie mógł zmienić Henning Berg? W największym skrócie? Wszystko. Słaby mecz rozgrywał Dominik Furman, Tomasz Jodłowiec opuścił murawę z kontuzją, a ofensywny kwartet - Kucharczyk, Duda, Guilherme, Nikolić - właściwie nie zagrażał bramce Dominika Forenca. Nic dziwnego zresztą. Momentami Igora Lewczuka od Nikolicia dzieliło jakieś 80 metrów. W dzisiejszym futbolu - dystans dyskwalifikujący na każdym poziomie rozgrywek.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM ONLINE

Co gorsza warszawianie fatalnie wyglądali pod względem fizycznym. Lubinanie łatwo wygrywali pojedynki indywidualne i to oni - mimo że prowadzili - częściej przedostawali się pod pole karne rywala.

Mimo to Legioniści podnieśli się. Cudownym dośrodkowaniem popisał się Bartosz Bereszyński, a z najbliższej odległości do siatki lubinian trafił - debiut: marzenie! - Ivan Trickovski. Chwilę potem powtórka z rozrywki: kolejny koszmarny błąd Miedziowych w tylnych formacjach, piłka do Nikolicia - od Trickovskiego, co za debiut w Ekstraklasie! - i ten wykorzystuje idealną sytuację.

Pięć minut. Z 0:2 do 2:2. Tylko tyle potrzebowali gospodarze, by z piekła trafić wprost do nieba. Piotr Stokowiec bezradnie spoglądał na swoich piłkarzy. Nic dziwnego. Drugiej takiej okazji do zwycięstwa w Warszawie może już nie mieć. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że w kolejnych tygodniach piłkarze Henninga Berga wyglądać będą tak koszmarnie pod względem fizycznym.

Obie ekipy po tej kolejce będą miał na koncie 12 punktów. Wyścig za Piastem Gliwice na razie więc nie nabiera tempa.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (0:2)