Legia

Autor: Tomasz Radzik

Legia Warszawa ZBŁAŹNIŁA się w Bielsku! Wicemistrz Polski traci już 10 punktów do lidera z Gliwic

2015-11-30 8:51

Fura szczęścia Legii Warszawa. Drużyna Stanisława Czerczesowa do 93. minuty przegrywała w Bielsku-Białej, ale po przypadkowej akcji i bramce Stojana Vranjesa zremisowała 2:2 z Podbeskidziem i do prowadzącego Piasta Gliwice traci "tylko" dziesięć punktów. W drugim meczu piłkarze Lechii Gdańsk oraz Lecha Poznań spędzili na murawie ponad 100 minut, ale ostatecznie lepsi okazali się poznaniacy, którzy są coraz bliżej czołowej ósemki ligi.

Legia zagrała w Bielsku-Białej osłabiona. Stanisław Czerczesow miał problemy kadrowe, musiał szukać ewentualnych następców i ostatecznie zdecydował się na eksperymentalne zestawienie, z Tomaszem Jodłowcem na pozycji stopera. Mimo to gra warszawian przerażała. Podbeskidzie zaatakowało od pierwszej minuty, już po sześciu prowadziło - gol Roberta Demjana - a do końca pierwszej połowy stworzyło jeszcze kilka sytuacji.

Władimir Putin zakazał transferów z tureckich klubów

Wszystko zmieniła czerwona kartka Kristiana Kolcaka. Gospodarze, którzy przed przerwą dominowali, po przerwie zepchnięci zostali do defensywy. Bramka Nemanji Nikolicia wydawała się początkiem końca podopiecznych Roberta Podolińskiego.

Tymczasem w ostatnich minutach to znów gospodarze wyszli na prowadzenie. I wydawało się, że marsz warszawian za Piastem Gliwice ponownie zostanie zatrzymany. Na szczęście dla nich sędzia przedłużył spotkanie o trzy minuty, a Stojan Vranjes w ostatniej akcji wykorzystał zamieszanie w polu karnym i sprawił, że wicelider tabeli do lidera z Gliwic tracić będzie "zaledwie" dziesięć punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 2:2 (1:0)
Bramki: Demjan 6, Lewczuk 86 (s) - Nikolić 68, Vranjes 90

Podbeskidzie: Zubas - Pazio, Nowak, Kolčák, Mójta - Kowalski (90. Kołodziej), Możdżeń, Deja, Szczepaniak, Katō - Demjan (66. Jonkisz)

Legia: Malarz - Broź (80. Żyro), Lewczuk, Jodłowiec, Brzyski - Guilherme (66. Tričkovski), Duda, Vranješ, Prijović (59. Piech), Kucharczyk - Nikolić