SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Legia wchodzi do świata e-sportu! Zatrudniła byłego mistrza Polski w grze "FIFA"

Legia wchodzi do świata e-sportu! Zatrudniła byłego mistrza Polski w grze "FIFA"

02.11.2016, godz. 15:51
Legia Warsawa, herb
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa przeciera szlaki! Stołeczny klub jest pierwszym w Polsce, który postanowił stworzyć sekcję... e-sportową, czyli związaną z grami wideo! Na Łazienkowskiej zatrudniono już nawet byłego mistrza Polski w grze "FIFA", który w dniach 5-6 listopada zmierzy się reprezentantami innych klubów na międzynarodowym turnieju Legia eSports Cup 2016.

- Będzie to pierwszy w historii Klubu i pierwszy tego typu na świecie turniej gier komputerowych, który zainauguruje działalność sekcji sportów elektronicznych Legii Warszawa. Będziemy rywalizować z oficjalnymi drużynami e-sportowymi czołowych europejskich klubów piłkarskich. Bardzo się cieszę, że będziemy gospodarzem tego wydarzenia – powiedział Jakub Szumielewicz, Wiceprezes Zarządu Legii Warszawa.

Zawodnicy rywalizować będą w kilku grach wideo, ale najważniejsze będą zmagania w popularnej grze "FIFA17". W związku z tym do Warszawy przyjadą przedstawiciele kilku europejskich klubów, które także mają swoje sekcje e-sportowe - Manchesteru City, Schalke 04 Gelsenkirchen, VfL Wolfsburg, Ajaksu Amsterdam, Valencii, PSG oraz Sportingu CP.

- Rynek gier komputerowych oraz ich popularność i różnorodność rosną z każdym rokiem, coraz więcej europejskich klubów podejmuje w tym obszarze bardzo ambitne projekty. Jesteśmy dumni, że przy tak wspaniałej okazji będziemy mogli uroczyście zainaugurować działalność sekcji sportu elektronicznego Legii Warszawa. Jej powstanie wpisuje się z jednej strony w wielosekcyjną tradycję naszego Klubu, z drugiej zaś jest zgodne z naszym pragnieniem innowacyjnego rozwoju Klubu na wszystkich polach - dodał Szumielewicz.

Reprezentantem Legii na turnieju będzie Michał Srokosz, były mistrz Polski w "FIFA", który niedawno podpisał umowę z klubem. Co najciekawsze nowy "nabytek" przeszedł nawet... profesjonalne testy medyczne - Do sekcji eSport Legia podchodzi równie poważnie, co do innych w naszym Klubie. W związku z tym przed podpisaniem kontraktu Michał przeszedł testy medyczne na takich samych zasadach, co chociażby piłkarze kadry pierwszej drużyny Legii Warszawa - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Turniej Legia eSports Cup 2016 już w najbliższy weekend 5-6 listopada. Więcej materiałów na ten temat znajdziecie na Sport.se.pl!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: