Legia urwała punkt Zagłębiu Lubin. Zapis relacji NA ŻYWO

2011-04-09 17:44

Podopieczni Macieja Skorży przerwali passę trzech porażek. Legia jednak tylko zremisowała na Łazienkowskiej 2:2 z Zagłębiem Lubin. Punkt mimo wszystko powinien piłkarzy z Warszawy cieszyć, gdyż dopiero gol Michala Hubnika w doliczonym czasie gry uchronił ich od porażki. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

KONIEC MECZU. LEGIA URATOWAŁA REMIS W OSTATNICH SEKUNDACH

92 min. - GOOOOOOOOL! Znów mamy remis! Akcją popisali się dwaj rezerwowi Legii. Cabral dośrodkował do Hubnika, który strzałem głową pokonał Isailovicia!

90 min. - cztery minuty doliczone do drugiej połowy. Czwarta porażka z rzędu Legii zbliża się nieuchronnie

87 min. - GOL! Zagłębie prowadzi 2:1, a autorem bramki jest Kamil Wilczek. Strzał piłkarza Zagłębia odbił się od nóg leżącego Inaki Astiza i przelatuje nad interweniującym Skabą i wpada do siatki...

83 min. - dobre dośrodkowanie Cabrala z rzutu rożnego. Piłkę głową uderza Choto, ale ta szybuje nad poprzeczką

82 min. - Kucharczyk dośrodkowuje, ale piłka zostaje zablokowana przez obrońców Zagłębia

79 min. - kolejna zmiana w Legii. Borysiuka zastępuje Cabral

76 min. - Abwo bez żadnego problemu wbiegł w pole karne Legii, jednak piłka uciekła mu i wyleciała za linię końcową boiska

74 min. - Wawrzyniak jest już poza boiskiem, nie wiadomo jednak, czy potrzebna będzie zmiana czy obrońca Legii wróci do gry

73 min. - Wawrzyniak wpadł w Wilczka i leży na boisku, potrzebna jest interwencja lekarzy

68 min. - zmiana w Zagłębiu. Osmanagić schodzi z boiska, a pojawia się na nim debiutujący w Ekstraklasie Patryk Bryła

65 min. - zmiana w Legii. Macieja Rybusa zastępuje Felix Ogbuke

64 min. - fatalne pudło Hubnika! Napastnik Legii przyjął piłkę w polu karnym, miał za sobą jedynie bramkarza Zagłębia, jednak uderzył wysoko nad poprzeczką!

63 min. - rajd Kucharczyka lewą stroną boiska, napastnik Legi został jednak zatrzymany przez Rymaniaka

61 min. - Legia w natarciu. Jednak dośrodkowania w pole karne, którymi w ostatnich minutach popisywali się Radović i Hubnik, nie przyniosły żadnego rezultatu

59 min. - groźny atak Zagłębia. Abwo podał z prawej strony boiska do Hanzela, który strzelił na bramkę, jednak Skaba nie miał problemów ze złapaniem piłki

57 min. - zmiana w Legii. Chinyamę zastępuje Michal Hubnik

52 min. - ależ szansa Legii! Powinno być 2:1! Kucharczyk wpadł w pole karne, strzelał z około 11 metrów, ale jego uderzenie odbił bramkarz Zagłębia. Do bezpańskiej piłki dopadł Chinyama, strzelił po ziemi, ale to uderzenie również obronił Isailović!

48 min. - Osmanagić powstrzymuje atak legii. Gospodarze znacznie lepiej prezentują się na początku drugiej połowy niż goście

46 min. - rozpoczęła Legia

DRUGA POŁOWA

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

45 min. - GOOOOOOOOOOOOL! Remis 1:1. Idealnym uderzeniem z rzutu karnego popisał się kapitan Legii - Ivica Vrdoljak!

45 min. - Kucharczyk wspaniale wyłuskał piłkę jednemu z obrońców Zagłębia. Wpadł w pole karne i był faulowany! Karny dla Legii!

44 min. - dobre podanie Radovicia do Kucharczyka. Napastnik Legii chciał dośrodkować w pole karne, jednak zrobił to bardzo niecelnie i gospodarze znów stracili piłkę

42 min. - żółtka kartka dla zawodnika Zagłębia, Bartosza Rymaniaka

38 min. - ależ zamieszanie w polu karnym Zagłębia! Kucharczyk strzela głową, piłka odbija się od poprzeczki i leci wzdłuż linii, a następnie zostaje wybita przez Isalovicia! Sędziowie chyba mieli jednak rację i futbolówka nie przekroczyła linii całym obwodem

36 min. - Rzeźniczak dośrodkowuje w pole karne, ale Kucharczyka ubiega Isailović

35 min. - Legia nie ma żadnego pomysłu na to jak zagrozić bramce Isailovicia. Świadczy o tym zagranie Astiza, który nie widząc do kogo ma podać piłkę, popisał się dośrodkowaniem do bramkarza rywali...

33 min. - Radović wbiegł w pole karne, chociaż mógł odegrać do lepiej ustawionego Wawrzyniaka, oddał strzał, który zablokowali obrońcy z Lubina

30 min. - Radović faulował Kocota, który dłuższą chwilę nie wstawał w boiska

27 min. - Rzeźniczak próbouje dośrodkowania, jednak piłkę blokują obrońcy Zagłębia

22 min. - Traore wpadł w pole karne Legii, upada na boisko, ale nie ma mowy o karnym

21 min. - Chinyama strzela po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego uderzenie blokują jednak obrońcy Zagłębia

21 min. - Vrdoljak wpadł w pole karne, oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Isalović! Rożny dla Legii

20 min. - Osmanagić dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę wybija Skaba

19 min. - Choto przerywa kolejną akcję Zagłębia. Goście wyraźnie złapali po golu wiatr w żagle

16 min. - Rybus zagrywa do Kucharczyka, jednak niecelnie. Pomocnik Legii niepotrzebnie "cholował" piłkę, zamiast zagrać wcześniej do napastnika, który był na dobrej pozycji

14 min. - GOOOOOOL! Składna akcja Zagłębia, którą pięknym strzałem zakończył Abwo. Czarnoskóry napastnik dostał podanie od Hanzela, uderzył sprzed pola karnego w długi róg, nie dając szans Skabie. Zagłębie prowadzi na Łazienkowskiej 1:0.

13 min. - Chinyama wygrywa walkę o piłkę z obrońcami Zagłębia, jednak jego podanie w pole karne, do wbiegającego w "szesnastkę" Kucharczyka jest niecelne

12 min. - Vrdoljak faulowany na środku boiska, wolny dla Legii

10 min. - Traore wygrał walkę o górną piłkę z obrońcami Legii, ale uderzył nad poprzeczką

7 min. - Kocot zagrywa do Traore, napatnik Zagłębia strzela, ale piłka przelatuje obok słupka bramki Legii

5 min. - Chinyama dośrodkowuje do Rybusa, ale Isalović ubiegł pomocnika Legii i pierwszy dopadł do piłki

4 min. - Rybus dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale piłkę bez problemu łapie Isailović

2 min. - Legia w ataku. Kucharczyl ładnie zagrał do Rzeźniczaka, który wpadł z piłką w pole karne, jednak nie zdołał dośrodkować

1 min. - rozpoczyna zespół Zagłębia

PIERWSZA POŁOWA

Mecz poprzedza minuta ciszy, upamiętniająca ofiary zeszłorocznej katastrofy pod Smoleńskiem

Oto składy obu drużyn

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Wawrzyniak - Rybus, Borysiuk, Vrdoljak, Radović - Kucharczyk, Chinyama
Zagłębie: Isailović - Horvath, Stasiak, Dąbrowski, Kocot - Abwo, Rymaniak, Osmanagić, Hanzel - Wilczek, Traore

Dziejszy mecz prowadzi Hubert Siejewicz

Przeczytaj koniecznie: Artur Wichniarek i Michał Żewłakow. Po trzydziestce można dobrze zarabiać