Sport piłka nożna ekstraklasa Legia zremisowała z Termaliką! Kryzys w Warszawie

Legia zremisowała z Termaliką! Kryzys w Warszawie

27.02.2017, godz. 07:28
Mecz Ajax Amsterdam - Legia

Niespodzianka w stolicy! Mecz Legia Warszawa- Bruk-Bet Termalica zakończył się remisem 1:1 i jest to kolejne spotkanie, w którym "Wojskowi" nie potrafili wygrać z drużyną z Niecieczy. Defensywa gości zdała egzamin na piątkę z plusem i z pewnością wyjadą oni z Łazienkowskiej w dobrych humorach. Co innego podopieczni Jacka Magiery, którzy znaleźli się w poważnym kryzysie. Stołeczna drużyna znów straciła punkty w lidze i znacznie oddaliła się od czółówki LOTTO Ekstraklasy.

Mecz Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie należał do najpiękniejszych. Obie drużyny grały wyjątkowo niedokładnie i nieskutecznie. Co ciekawe, goście mogli objąć prowadzenie już w trzeciej minucie spotkania, jednak drużynę Legii uratowała fenomenalna parada Arkadiusza Malarza.

Podopieczni Jacka Magiery od początku ruszyli do ataku na bramkę gości, którzy co jakiś czas odgryzali się pojedynczymi kontratakami. To właśnie jeden z nich przyniósł im prowadzenie. Już w 22. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Samuel Stefanik, który ze stoickim spokojem ograł Artura Jędrzejczyka i Arkadiusza Malarza, a jego bramka wyraźnie dodała skrzydeł gościom.

Legia po kilku minutach ofensywnego chaosu odnalazła rytm i wróciła do oblężenia bramki Pilarza. W 36. minucie spotkania, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wynik wyrównał Miroslav Radović. Serb strącił głową mocną wrzutkę Guilherme i zaskoczył bramkarza gości.

Druga połowa to festiwal błędów Legii. Największym problemem podopiecznych Jacka Magiery nie była obrona gości, lecz własna nieskuteczność. W miarę upływających minut nerwy i frustracje "Wojskowych" rosły. Niedokładne podania, niewymuszone błędy i festiwal fauli - tak można podsumować drugą połowę w wykonaniu gospodarzy. Warszawski szkoleniowiec zmienił Necida, Kopczyńkiego i Guilherme, jednak stołeczna drużyna wciąż była cieniem samej siebie.

Legia Warszawa straciła w niedzielę szansę na zbliżenie się do czołówki LOTTO Ekstraklasy. Zespół Jacka Magiery przeżywa prawdziwy kryzys. "Wojskowi" muszą jak najszybciej wrócić na właściwe tory i przypomnieć sobie, że ich europejska przygoda dobiegła końca i pozostała im tylko jedna walka - walka o mistrzostwo Polski.

Legia Warszawa - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1
36' Radović - 22' Stefanik

Legia Warszawa: Malarz - Broź, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek - Kopczyński (81' Kazaishvili), Moulin - Guilherme (81' Kucharczyk), Odjidja Ofoe, Radovic - Necid (63' Hamalainen)

Bruk-Bet Termalica: Pilarz - Fryc, Szarek, Putivtsev, Guilherme - Guba, Kupczak, Misak (46' Gergel) - Babiarz, Stefanik - Gutkovskis

Żółte kartki:

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne!

93' - Sędzia Mariusz Złotem zakończył spotkanie. Defensywa Termaliki zdała dziś egzamin i wywiezie z Waszawy cenny punkt. Podopieczni Jacka Magiery oddalili się od pierwszej trójki LOTTO Ekstraklasy.

93' - Jedna z ostatnich prób Legii kończy się... faulem Pazdana, a mecz najprawdopodobniej zakończy się podziałem punktów.

90' - Rzut rożny dla "Wojskowych". Michał Pazdan nieczysto trafia w piłkę, która chwilę później wybijają obrońcy gości.

89' - Łukasz Broź szarpie na prawym skrzydle, jednak nie potrafi ograć obrońców gości.

88' - Niedokładne zagrania, nerwy i mnóstwo fauli - tak możemy podsumować drugą połowę spotkania.

87' - Pośpiech i nerwy legionistów. Czy podopieczni Jacka Magiery wywalczą trzy punkty?

82' - Dwa rzuty wolne dla Termaliki, żaden jednak nie sprawił większego problemu defensywie gospodarzy.

81' - Dwie zmiany wśród gospodarzy. Kucharczyk zmienił Guilherme, natomiast za Kopczyńskiego na boisko wszedł Kazaishvili.

81' - Legia zdominowała spotkanie. Jej jedynym problemem wciąż pozostaje jednak nieskuteczność.

77' - Wymarzona sytuacja Radovića! Serb uderzył z ósmego metra, jednak jego strzał był minimalnie za wysoki.

77' - Fryc zwija się z bólu po kontakcie z Ofoe. Czy Belg sfaulował obrońce Bruk-Betu?

76' - Termalica odzyskała piłkę, lecz swoją akcję zakończyła wyjątkowo niecelnym strzałem.

73' - Oblężenie gramki Pilarza. Wszyscy zawodnicy gości bronią na swojej połowie i czyhają na przechwyt.

71' - Prostopadłe zagranie Guby otwierało Gutkovskisowi szansę na sytuację sam na sam. Plany Termaliki przekreślił jednak aktywny Arkadiusz Malarz.

68' - Groźna wymiana podań Termaliki. Na szczęście dla gospodarzy na posterunku czuwa Michal Pazdan.

67' - Nerwy na Łazienkowskiej. Mariusz Złotek odgwizdał faul Radovića i spotkał się z głośnym oburzeniem kibiców gospodarzy.

63' - Na boisku pojawił się Hamalainen. Finlandczyk zastąpił Tomasa Necida i od razu stanął przed szansą na bramkę. Obrońca Termaliki wybił jednak piłkę z linii bramkowej.

62' - Drugi brutalny faul Legii. Termalica ma okazję wyjść na prowadzenie po stałym fragmencie gry.

60' - Obrońca nie dał się rozpędzić i sfaulował Ofoe. Rzut wolny psuje jednak lekki strzał Guilherme.

58' - Termalica długo konstruowała atak pozycyjny, jednak straciła piłkę. Akcja przenosi się na drugą stronę boiska. Próbę gospodarzy psuje jednak nieudana wrzutka Moulina.

A tak wyglądała odpowiedź gospodarzy, Miroslav Radović, czyli człowiek, którego brakowało nam w Amsterdamie!

54' - Niebezpieczny przechwyt i drybling Gutkovskisa! Łotysz rzebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył prosto w Malarza.

51' - Świetny rajd i niebezpieczny strzał Ofoe! Minimalne niecelna próba Belga przelatuje tuż przy słupki bramki gości.

50' - Kupczak i Radović walczą nawet w parterze!

47' - Kolejna wrzutka Brozia i niecelna główka Hlouska. Obaj obrońcy są dziś wyjątkowo aktywni w ofensywie gospodarzy.

46' - Zmiana w zespole gości. Misak zastąpiony przez Gergela!

46' - Zaczynamy drugą połowę spotkania!

Oto pierwsza bramka spotkania, czyli Samuel Stefanik i jego stoicki spokój w polu karnym:

46' - Sędzia Mariusz Złotek kończy pierwszą połowę spotkania. 1:1 do przerwy.

45' - Niebezpieczna wrzutka Moulina. Niebezpieczeństwo oddala jednak Kupczak, wybijając piłkę na aut.

43' - Termalica utrzymuje się przy piłce, lecz zdaje się, że obie drużyny wyczekują przerwy.

41' - Legia dostała skrzydeł! Kilka minut po wyrównaniu to najlepszy okres w grze gospodarzy.

37' - Kolejny rzut wolny dla Legii kończy się bramką! Radović uderza głową i pokonuje Pilarza! Remis na Łazienkowskiej!

36' - Niedokładność i nieskuteczność to dwie największe bolączki podopiecznych Jacka Magiery.

34' - Groźna wrzutka Guilherme okazała się strzałem! Pilarz wybija piłkę z linii bramkowej!

33' - Faul na Radovicu. Czy Legia strzeli bramkę ze stałego fragmentu gry?

Musimy przyznać, że ten pan gra dziś fantastyczne spotkanie.

31' - Łukasz Broź wywalczył rzut rożny dla gospodarzy, jednak nieudana wrzutka Vadisa Ofoe przeszybowała całe pole karne.

29' - Gol Stefanika podbudował morale gości. Kolejny atak podopiecznych Czesława Michniewicza.

26' - Kolejna grożna sytuacja gości! Minimalnie niecelny strzał Stefanika rozwścieczył Malarza, który motywuje swoich "nieobecnych" kolegów do walki.

25' - Legia po bramce Słowaka zaczęła grać bardzo nerwowo.

22' - Stefanik idealnie odnalazł się w polu karnym Legii, poradził sobie z obrońcą i spokojnym strzałem pokonał Malarza! 1:0 dla gości!

21' - Termalica przejęłą inicjatywę i od kilku minut utrzymuje się przy piłce.

20' - Termalica bardzo dobrze broni swojego pola karnego, jednak największym problemem Legii jest ich własna nieskuteczność.

17' - Legia wciąż atakuje. Bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu.

14' - Groźna wrzutka Hlouska. Do ciężkiej piłki doskoczył Guilherme, lecz nie uderzył jej w światło bramki Pilarza.

13' - Prawdziwe oblężenie pola karnego gości. Termalica nie wychodzi ze swojej połowy.

10' - Kolejna groźna sytuacja pod bramką gospodarzy! Gutkovskis uderza głową jednak znów trafia prosto w Malarza.

9' - Legia utrzymuje się przy piłce i formuje atak pozycyjny.

7' - Bardzo intensywny początek spotkania. Kolejny atak gospodarzy psuje jednak nieudana wrzutka Łukasza Brozia.

4' - Świetna sytuacja gości! Gutkovskis sam na sam z Malarzem! Fantastyczna parada bramkarza ratuje Legię przed utratą bramki!

3' - Rzut rożny dla Legii. Necid bardzo blisko pierwszej bramki w spotkaniu po strzale głową!

2' - Bruk-Bet termalica nigdy nie przegrała z warszawskim zespołem. Jak będzie dziś?

1' - Sędzia Mariusz Złotek rozpoczyna mecz Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza!

Mecz rozpocznie się już za kilka minut, tymczasem kibice Legii tradycyjnie zagrzewają swoich zawodników "Snem o Warszawie".

Ci zawodnicy powalczą dziś w Warszawie!

A oto wyjściowy skład gości: Pilarz - Fryc, Szarek, Putivtsev, Guilherme - Guba, Kupczak, Misak - Babiarz, Stefanik - Gutkovskis

Znamy już skład gospodarzy! Legia Warszawa rozpocznie spotkanie w składzie: Malarz - Broź, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guilherme, Odjidja Ofoe, Radovic - Necid

Mecz Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica rozpocznie się za już za kilkanaście minut. Zapraszamy do śledzenia relacji sport.se.pl!
False 3116 True 1 2017-02-26 17:45:00 True 35
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora