SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Legionista trafił do Manchesteru United. Będzie od niego dużo zależało!

Legionista trafił do Manchesteru United. Będzie od niego dużo zależało!

30.01.2017, godz. 10:14
Radosław Kucharski
foto: legia.com

Radosław Kucharski przez niemal dekadę był w Legii Warszawa odpowiedzialny za skauting. To w dużej mierze dzięki niemu do stolicy trafili piłkarze, tacy jak Ondrej Duda, Krystian Bielik czy Adam Hlousek. Jego poczynania bacznie śledził Manchester United. Jeden z największych klubów Anglii od dłuższego czasu czynił starania, by Kucharski dla niego pracował. Wreszcie obie strony doszły do porozumienia i od początku lutego były dyrektor ds. skautingu mistrzów Polski zostanie "Czerwonym Diabłem"!

Radosław Kucharski przy Łazienkowskiej pracował niemal dziesięć lat. W rozmowie z oficjalnym portalem Legii Warszawa nie ukrywał zadowolenia z nowego wyzwania, jakim będzie praca dla "Czerwonych Diabłów". - To dla mnie wielkie wyróżnienie, że zainteresował się mną Manchester United, traktuję to przede wszystkim jako docenienie naszej wspólnej i mojej osobistej pracy skautingowej przy Łazienkowskiej, z czego jestem szczególnie dumny. Legia to wspaniały klub, miejsce w którym rozwinąłem się na wielu płaszczyznach - zarówno jako pracownik i jako człowiek. Rozmowy z Manchesterem o możliwej współpracy toczyły się praktycznie od czerwca i finalnie do MU dołączam od 1 lutego - powiedział były już dyrektor ds. skautingu Legii.

W nowym miejscu pracy Kucharski będzie odpowiadał za poszukiwanie talentów z Europy Środkowo-Wschodniej. Piastowaną przez niego dotychczas funkcję w Warszawie przejmie Marcin Żewłakow, dotychczasowy skaut mistrzów Polski. To nie koniec ruchów w tym pionie. Legenda Legii, Jacek Zieliński, ma niebawem pracować jako skaut, poszukujący najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: