SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Leszek Ojrzyński: Przeprowadzę Arkę przez ligowe sztormy

Leszek Ojrzyński: Przeprowadzę Arkę przez ligowe sztormy

12.04.2017, godz. 02:00
Leszek Ojrzyński
Leszek Ojrzyński foto: CYFRASPORT

Po czterech porażkach z rzędu Arka Gdynia spadła na 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy i nad ostatnim Górnikiem Łęczna ma tylko cztery punkty przewagi. Zapłacił za to posadą trener Grzegorz Niciński. Jego następcą został Leszek Ojrzyński (45 l.). - Szefowie Arki ściągnęli mnie z Liverpoolu. Nie mogłem odmówić - opowiada nam Ojrzyński.

"Super Express": - Podjął się pan chyba trudniejszego zadania niż biblijny Noe, który musiał przeprowadzić swoją arkę przez potop.

Leszek Ojrzyński: - Aż tak źle nie jest, choć o cele, jakie przede mną postawili szefowie klubu, czyli utrzymanie i niespodziankę w finale Pucharu Polski, trzeba będzie ciężko powalczyć. Ale w Arce nie grają słabi piłkarze, co pokazali w pierwszej fazie sezonu, kiedy wygrali choćby z Legią w Warszawie. Jest dziewięć meczów w lidze i finał Pucharu. W każdym z tych spotkań musimy zębami wyrywać punkty rywalom. Zrobię wszystko, by przeprowadzić Arkę przez te ligowe sztormy i burze (śmiech).

- Ostatnio pracował pan w Górnikiem Zabrze, który spadł z Ekstraklasy. Nie boi się pan, że jeśli nie powiedzie w Gdyni, to dwie degradacje będą kiepsko wyglądały w trenerskim CV?

- Trener zawsze jest wystawiony na strzał, nie nosi CV przyklejonego na czole. W Zabrzu nie pozwolono mi dokończyć pracy, prowadziłem zespół przez 21 kolejek. A bać, to się boję tylko Pana Boga. Gdybym nie chciał podjąć ryzyka, to już chyba do emerytury siedziałbym w domu.

- Co się z panem działo od marca 2016 roku, kiedy zwolniono pana z Zabrza?

- Nie nudziłem się. Pomagałem żonie w obowiązkach domowych i opiece nad dziećmi, wziąłem udział w ekstremalnej Drodze Krzyżowej, ze znajomymi zdobywałem norweskie szczyty i byłem z synem Kubą, bramkarzem Legii, na sprawdzianach w Manchesterze United i teraz w Liverpoolu.

- Utrzymanie w lidze i ogranie Lecha Poznań w finale PP to niezwykle trudna misja. Jak się uda, to czeka pana kolejna ekstremalna pielgrzymka?

- Zadanie jest ciężkie, więc i podziękowanie Panu Bogu będzie odpowiedniej wagi. Iker Casillas i Xavi po zdobyciu przez Hiszpanię mistrzostwa Europy poszli do Santiago de Compostela. Ja już ten szlak mam za sobą, więc pewnie wyruszę w drogę do innego sanktuarium.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: