ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 1:2. Emocjonująca końcówka w Łodzi, "Miedziowi" oddalają od siebie widmo spadku

2012-03-24 17:20

Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe ŁKS Łódź 2:1 w meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gole padały w ostatnim kwadransie gry, a drużyna gości spotkanie kończyła w dziesiątkę.

W 79. minucie meczu po przepięknym uderzeniu z dystansu Jiri Bilek dał prowadzenie "Miedziowym". Już 180 sekund później ŁKS doprowadził do remisu, a w roli głównej ponownie wystąpił... Bilek.

Czech we własnym polu karnym tak wysoko podniósł nogę, że trafił nią w głowę Antoniego Łukasiewicza. Arbiter po konsultacji z sędzią liniowym wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił natomiast Roman Gercaliu.

Przeczytaj koniecznie: Legia Warszawa - GKS Bełchatów. Kamil Kosowski: Dla faworytów nie mamy litości! WYWIAD

Nie był to jednak jeszcze koniec emocji na stadionie przy Al. Unii. W 87. minucie czerwoną kartką za faul na Papikjanie ukarany został defensor Zagłębia Bartosz Rymaniak.

Ostatnie słowo mimo wszystko należało do przyjezdnych. Już w doliczonym czasie gry po raz kolejny arbiter wskazał na "wapno", lecz tym razem zrobił to w "szesnastce" Łodzian. Do piłki podszedł Szymon Pawłowski i pewnym strzałem po ziemii pokonał bezradnego Bogusława Wyparłę.

Zagłębie wygrało ostatecznie 2:1 i tym samym oddaliło się od strefy spadkowej - podopieczni Pavla Hapala mają teraz 6 punktów przewagi nad przedostatnim ŁKS-em.

Składy:

ŁKS Łódź: Wyparło - Gercaliu, Klepczarek, Łabędzki, Gieraga - Saganowski, Łukasiewicz, Iwański, Laizans, Bonin - Stąporski

Zagłębie Lubin: Ptak - Nhamoinesu, Horvath (Rymaniak - 23. minuta), Banaś, Widanow - Lira, Rachwał, Hanzel, Bilek, Pawłowski - Sernas

Żółte kartki:

ŁKS: Artur Gieraga (90. minuta)

Zagłębie: Bartosz Rymaniak (87. i 88. minuta - czerwona kartka), Aleksander Ptak (90. minuta)