SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa LOTTO Ekstraklasa: Cenny punkt "Jagi". Pogoń Szczecin specjalistą od remisów

LOTTO Ekstraklasa: Cenny punkt "Jagi". Pogoń Szczecin specjalistą od remisów

18.03.2017, godz. 23:27
Pogoń - Jaga

Nie zobaczyli kibice bramek w Szczecinie. Pogoń zremisowała z Jagiellonią Białystok, choć miała okazję, by wygrać, bo drużyna gości przez całą drugą połowę grała w dziesiątkę. „Portowcy” nie potrafili jednak rozmontować defensywy rywala i mądrze broniąca się Jagiellonia zabrała ze sobą cenny punkt.

Pierwsza połowa toczyła się w dobrym tempie. Obie drużyny grały płynnie i stwarzały sytuacje bramkowe. Więcej miała ich Pogoń Szczecin, którą zatrzymał nawet słupek, ale najlepszą okazję zmarnował gracz Jagiellonii - Cillian Sheridan. Gdy wydawało się, że do przerwy nic więcej się nie wydarzy, Łukasz Burliga podciął od tyłu rywala, a sędzia wyrzucił go za to z boiska. Goście kwadrans przerwy wykorzystali więc na ustalaniu strategii defensywnej.

Po przerwie paradoksalnie lepiej spisywała się Jagiellonia. Drużyna z Białegostoku była dobrze zorganizowana w obronie i nie pozwalała Pogoni na swobodne rozgrywanie piłki. Dlatego gospodarze nie mieli pomysłu na stworzenie stuprocentowej sytuacji. Piłkarze Kazimierza Moskala grali zbyt wolno i monotonnie. A „Jaga” broniła z pasją i kontrowała. O bramkę mógł nawet pokusić się Konstantin Vassiljev. W doliczonym czasie gry stadion, co prawda, eksplodował z radości, ale euforię szybko ukrócił arbiter, który uznał, że Nadir Ciftci był na spalonym i jego gol nie powinien zostać uznany.

Pogoń Szczecin zremisowała z Jagiellonią 0:0. To trzeci remis z rzędu „Portowców”. W całym sezonie mają ich już 12. Niechlubna łatka specjalistów od remisów przylgnęła do nich na dobre. Jagiellonia dopisała sobie cenny punkt i czeka na dalsze wyniki 26. kolejki.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 0:0

Żółte kartki: Ricardo Nunes, Mate Cincadze, Mateusz Matras - Jacek Góralski, Guti,

Czerwona kartka: Łukasz Burliga (43., za faul)

Pogoń: Słowik 3 – Niepsuj 3 (29. Cincadze 1(79. Ciftci 3)), Rudol 3, Rapa 3, Nunes 2 (66. Matynia 2) – Delev 4, Murawski 3, Matras 2, Drygas 3, Gyurcso 3 – Frączczak 3

Jagiellonia: Kelemen 4 – Burliga 1, Guti 4, Runje 3, Tomasik 3 – Frankowski 4, Góralski 4, Grzyb 3, Cernych 3 – Vassiljev 4 (88. Świderski), Sheridan 2 (79. Romańczuk 3)

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora