SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa LOTTO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok mistrzem jesieni!

LOTTO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok mistrzem jesieni!

07.11.2016, godz. 02:00
Konstantin Vassiljev, Jagiellonia Białystok
foto: EAST NEWS

Dla piłkarzy Jagiellonii zwycięstwo 2:0 nad Piastem ma wyjątkowy smak. To smak mistrzostwa jesieni. Dzięki potknięciu Lechii (1:1 z Pogonią) klub z Podlasia półmetek sezonu zasadniczego kończy w glorii lidera Ekstraklasy. - Po takim występie można się tylko chwalić - przyznał Michał Probierz, trener gospodarzy.

Po raz kolejny Jagiellonia pokazała, że w tej rundzie jest bardzo mocna. Gospodarze zdominowali rywali z Gliwic, którzy mogą być zadowoleni, że stracili tylko dwie bramki. Bohaterem "Jagi" był Taras Romanczuk. Ukrainiec dał Jagiellonii prowadzenie, a w drugiej połowie popisał się genialnym podaniem do Przemysława Frankowskiego, który tak znakomitej szansy nie zmarnował. To piąty gol "Franka" w tym sezonie, ale dopiero pierwszy strzelony w Białymstoku. Jego konto bramkowe mogło być bardziej okazałe, ale w końcówce zabrakło mu precyzji. - Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem - ocenił Michał Probierz, szkoleniowiec "Jagi". - Nie pozwoliliśmy Piastowi na wiele. Wyeliminowaliśmy ich wszystkie atuty. Oddali tylko jeden strzał, a my ponad 20 strzałów, z czego 10 prób było celnych.

Gospodarze grali szybko i kombinacyjnie, a Piast nie miał pomysłu, jak temu zaradzić. W ciągu kilku miesięcy wicemistrzowie Polski zaliczyli niesamowity "zjazd" formy. Poziom trzyma tylko bramkarz Jakub Szmatuła, który uratował gości przed pogromem.

- Ten mecz nam nie wyszedł i trzeba o nim zapomnieć - podsumował słaby występ Uros Korun, obrońca Piasta.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: