LOTTO Ekstraklasa: Jagiellonia zdominowana w Krakowie. Popis Wisły Kraków [ZDJĘCIA]

2017-02-25 23:30

Na zwycięstwo Lechii Gdańsk Jagiellonia mogła odpowiedzieć tylko w jeden sposób. Swoją wygraną na wyjeździe. Pogoni za liderem nie zamierzali jednak „Jadze” ułatwiać gospodarze. Wisła Kraków zagrała agresywnie i skutecznie, dzięki czemu to ona zdobyła drugi komplet punktów na wiosnę, wygrywając 3:1. Wiodącą postacią w drużynie „Białej Gwiazdy” był Paweł Brożek, który zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Chyba nikt się tego nie spodziewał. Jagiellonia przyjechała do Krakowa wygrać, a do szatni schodziła, przegrywając 0:2. Najpierw Mariana Kelemena pokonał Paweł Brożek, wykorzystując prostopadłe podanie, a następnie świetnym strzałem popisał się Patryk Małecki. Klub z Białegostoku miał swoje szanse, ale ani Konstantin Vassiljev, ani Piotr Tomasik nie zdołali pokonać Załuski, który tego wieczoru był w wybornej formie.

Po przerwie Jagiellonia zdecydowanie ruszyła do ataku, ale gospodarze szybko ostudzili ich zapędy. Tym razem w roli asystenta wystąpił Paweł Brożek. Znakomicie podał do Rafała Boguskiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. W 52. minucie było już 3:0 dla Wisły Kraków. Jagielloni podcięło to skrzydła i „Wiślacy” mogli spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Na dobrą sprawę to oni byli bliżej czwartego gola, niż goście bramki premierowej. Jagielloni udało się ostatecznie trafić do siatki Załuski, a dokonał tego Damian Szymański w 91. minucie. Lecz to było wszystko, co miała do zaoferowania ekipa Michała Probierza. Do Białegostoku wróci z niczym.