SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa LOTTO Ekstraklasa: Jan Urban ZWOLNIONY z Lecha Poznań!

LOTTO Ekstraklasa: Jan Urban ZWOLNIONY z Lecha Poznań!

29.08.2016, godz. 14:11
Jan Urban, Lech Poznań
foto: EAST NEWS

Jan Urban nie jest już trenerem Lecha Poznań. Działacze "Kolejorza" podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z 54-latkiem, który pracował przy Bułgarskiej od 12 października 2015 roku. We wtorek o godz. 13:00 ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem nowego szkoleniowca.

W czterech ostatnich spotkaniach Lech odniósł trzy zwycięstwa i zanotował jeden remis. Jeszcze w niedzielę szkoleniowiec cieszył się ze zdobycia trzech punktów w spotkaniu z Piastem Gliwice, a w poniedziałek stracił pracę. - Trener Jan Urban wypełnił powierzoną mu misję, wyprowadził zespół z trudnej sytuacji, zdobył Superpuchar i był finalistą Pucharu Polski, umiejętnie prowadził młodych zawodników w I drużynie za to jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. Lech potrzebuje nowych impulsów, tak I drużyna, jak i cały Klub, chcemy stawiać sobie nowe cele i je osiągać, chcemy determinacji i mentalności zwyciężania w każdym meczu, chcemy dawać radość z gry Kolejorza naszym kibicom - brzmi oficjalny komunikat zarządu Lecha.

Jan Urban pracował przy Bułgarskiej od 12 października 2015 roku. Na stanowisku zastąpił Macieja Skorżę. Pod jego wodzą zespół w Ekstraklasie rozegrał 33 mecze, w których odniósł 15 zwycięstw, zanotował 6 remisów i poniósł 12 porażek. Jak na razie nie jest jeszcze znane nazwisko jego następcy.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: