Pogoń Szczecin, Rafał Murawski

Autor: CYFRASPORT Rafał Murawski

LOTTO Ekstraklasa: Kort zdjął "pajęczynę", ale nie dał zwycięstwa. Remis Pogoni z Koroną

2016-07-22 23:10

Pogoń Szczecin zremisowała z Koroną Kielce 1:1 w meczu otwierającym 2. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Obydwa zespoły przed tygodniem przegrały swoje spotkania, więc chciały poprawić dorobek punktowy. Ozdobą pojedynku był gol strzelony z dystansu przez Dawida Korta.

- Nadszedł ten moment kiedy będziemy grać pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie. Spotkanie w Krakowie nie skończyło się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Moim zdaniem nie mieliśmy prawa tego meczu przegrać. O wyniku zadecydował stały fragment gry. Korona będzie bardzo zdeterminowana. Nie chce, by ta ich wysoka porażka w pierwszym meczu, negatywnie wpłynęła na mój zespół. To nie jest łatwy przeciwnik - mówił przed spotkaniem Kazimierz Moskal, który debiutował przed własną publicznością w roli szkoleniowca Pogoni.

Pierwsza połowa mogła podobać się kibicom zebranym na stadionie im. Floriana Krygiera, ponieważ obydwie drużyny miały swoje szanse na strzelenie gola. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Dawid Kort, który kapitalnym strzałem z dystansu w okienko nie dał szans Michalowi Peskoviciowi. Piłka po strzale młodego pomocnika w końcowej fazie opadała niczym spadający liść, co utrudniło interwencję golkiperowi "Portowców". Po kilku minutach nerwowo zrobiło się w polu karnym gospodarzy, ponieważ Jakub Słowik niepotrzebnie wyszedł z bramki i naraził zespół na utratę gola. Moskal miał do niego zastrzeżenia po pierwszym spotkaniu za to, że podejmował za duże ryzyko. Być może w następnej w 3. kolejce szansę otrzyma Dawid Kudła. Tuż przed przerwą Korona doprowadziła do wyrównania za sprawą Serhija Pyłypczuka, który wygrał rywalizację z Ricardo Nunesem i pokonał bramkarza Pogoni. Po zmianie stron nie oglądaliśmy już tak składnych akcji w wykonaniu obydwu zespołów, więcej było chaosu i przypadkowych akcji. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Bramki: Kort 21 - Pyłypczuk 43

Żółte kartki: Drygas - Kallaste, Aankour, Sekulski, Rymaniak

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik – Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes – Rafał Murawski, Kamil Drygas (68' Mateusz Matras) - Spas Delew (65' Sebastian Rudol), Dawid Kort (79' Takafumi Akahoshi), Adam Gyurcso – Łukasz Zwoliński

Korona Kielce: Michal Pesković - Bartosz Rymaniak, Elhadji Pape Diaw, Radek Dejmek, Ken Kallaste - Rafał Grzelak - Vladislavs Gabovs (87' Tomasz Zając), Nabil Aankour, Mateusz Możdzeń (64' Marcin Cebula), Siergiej Pilipczuk - Łukasz Sekulski (61' Michał Przybyła)