Sport piłka nożna ekstraklasa LOTTO Ekstraklasa: Piast zatopił Arkę. Dariusz Wdowczyk odmienił gliwiczan

LOTTO Ekstraklasa: Piast zatopił Arkę. Dariusz Wdowczyk odmienił gliwiczan

18.03.2017, godz. 18:01
Gerard Badia, Marcin Pietrowski, Piast Gliwice

Piast Gliwice odniósł już drugie zwycięstwo z rzędu i oddalił się od ostatnich miejsc w tabeli. Co więcej, do czołowej ósemki traci tylko cztery oczka. Wszystko przez domowe zwycięstwo nad Arką Gdynia 3:2. W Gliwicach kibice zobaczyli dobre spotkanie i wiele bramek, a więc każdy kto pofatygował się na stadion na pewno nie żałował.

Pierwsza połowa była tylko rozgrzewką, bo jedynego gola strzelił Martin Bukata w 30. minucie meczu. Bramka była podsumowaniem lepszej gry Piasta, który stworzył więcej sytuacji od rywala. Boiskowe wydarzenia rozkręciły się po przerwie. Arka wyszła na drugą połowę skoncentrowana i szybko wyrównała, a potem dołożyła drugie trafienia. Najpierw rzut karny wykorzystał Mateusz Szwoch, a później na listę strzelców wpisał się Rafał Siemaszko. Szybko jednak odpowiedział Piast, a konkretnie Maciej Jankowski. Były piłkarz Wisły Kraków pojawił się na boisku w 69. minucie i na kilka chwil po wejściu trafił do siatki rywali. Trener Dariusz Wdowczyk popisał się świetnym instynktem. Decydujące trafienie padło w 84. minucie gry. Bohaterem gospodarzy został Gerard Badia. Hiszpan, tak jak w zeszłym tygodniu, zapewnił Piastowi ważne trzy punkty.

Dariusz Wdowczyk odmienił Piasta niczym czarodziej za pomocą magicznej różdżki. Gliwiczanie zaczęli wygrywać i to przekłada się na ich lepsze miejsce w tabeli. Jeszcze tylko poprawią grę w obronie i walka o utrzymanie powinna zakończyć się sukcesem. Arka zaś przegrywa drugi raz z rzędu i oddala się od górnej połowy tabeli.

Piast Gliwice – Arka Gdynia 3:2 (1:0)

Bramki: Martin Bukata 30, Maciej Jankowski 69, Gerard Badia 84 – Mateusz Szwoch 54 (k), Rafał Siemaszko 66

Żółte kartki: Sasa Żivec, Uros Korun – Rafał Siemaszko, Dariusz Formella

Czerwona Kartka: Marcin Warcholak (83., za dwie żółte)

Piast: Szmatuła 3 – Szeliga 3, Sedlar 3, Korun 3, Flis 3 – Bukata 3 (67. Masłowski 2), Vranjes 4, Murawski 3, Zivec 2 (69. Jankowski 4) – Papadopoulos 2, Badia 4

Arka: Jałocha 2 – Zbozień 2, Marcjanik 2, Stolc 2, Warcholak 1 – Vinicus 2 (62. Bożok 3), Kakoko 3, Marciniak 1 (46. Trytko 3), Szwoch 4, Formella 3 – Siemaszko 4 (78. Nalepa 2)

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora