Wisła Płock, Dominik Furman

Autor: East News

LOTTO Ekstraklasa: Pierwsza porażka Jagiellonii, kuriozalny gol dla Wisły Płock

2016-08-15 22:17

W ostatnim meczu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock wygrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 1:0. Dla podopiecznych Michała Probierza była to pierwsza porażka w tym sezonie, która jednocześnie oznacza, że ekipa z Podlasia straciła pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Zagłębia Lubin.

Jagiellonia przyjeżdżała do Płocka w roli dość zdecydowanego faworyta i drużyny, która przed 5. kolejką LOTTO Ekstraklasy była liderem tabeli. Dodatkowo popłoch wśród zawodników Wisły mogła siać obecność w pierwszym składzie Konstantina Vassiljeva, który przed tym spotkaniem miał na swoim koncie pięć goli i trzy asysty w czterech meczach. Mimo to plan Probierza posypał się już w 26. minucie, kiedy to Estończyk opuścił boisko z kontuzją.

Od tamtego momentu Jagiellonia sprawiała wrażenie sparaliżowanej nieobecnością swojego lidera i nie potrafiła groźniej zaatakować gospodarzy. Ci zaś po raz kolejny już w tym sezonie pokazali, jak ważne w futbolu są stałe fragmenty gry. W 40. minucie z rzutu rożnego dobrze dośrodkowywał Dominik Furman, a piłka po wielkim zamieszaniu w polu karnym wpadła ostatecznie do siatki. Ale też w dość kuriozalnych okolicznościach, bo futbolówkę z linii bramkowej chciał wybijać wślizgiem Łukasz Burliga, lecz nie zauważył Dimitara Ilieva, trafił w jego nogę, co ostatecznie zakończyło się golem dla gospodarzy.

W drugiej połowie Jagiellonia nadal nie potrafiła przebić się przez obronę płocczan, a dobitnie pokazały to ostatnie minuty spotkania, kiedy gospodarze zablokowali kilka strzałów rywali. Ostatecznie więc podopieczni Probierza przegrali 0:1, a była to dla nich pierwsza porażka w tym sezonie. Oznacza ona też zmianę na pozycji lidera, bo na pierwsze miejsce w tabeli wskoczyło ponownie Zagłębie Lubin.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)

Bramki: Iliev

Żółte kartki: Furman - Romanczuk, Wasiluk

Wisła Płock: Kiełpin – Stępiński, Bozic, Szymiński, Stefańczyk – Kriwiec (61. Rogalski), Furman – Kun, Iliev, Merebashvili (74. Reca) – Kante (90+2. Byrtek).

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Tomasik, Wasiluk, Szymonowicz, Burliga – Romanczuk (75. Górski), Grzyb – Mackiewicz (54. Chomczenowski), Vassiljev (26. Świderski), Frankowski – Cernych