SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa LOTTO Ekstraklasa: Ruch Chorzów z licencją na sezon 2017/2018!

LOTTO Ekstraklasa: Ruch Chorzów z licencją na sezon 2017/2018!

15.05.2017, godz. 19:58
Ruch Chorzów - stadion
Ruch Chorzów - stadion (autor: Gino Paoli - Wikimedia Commons) foto: wikimedia.org

Jeśli w trwającym sezonie Ruch Chorzów utrzyma się w LOTTO Ekstraklasie, będzie mógł w niej występować także w kampanii 2017/2018. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała klubowi licencję na następne rozgrywki, ale jednocześnie ukarała go trzema ujemnymi punktami za niedotrzymanie terminów spłaty zobowiązań.

Ruch od pewnego czasu zmaga się ze sporymi problemami finansowymi. Piłkarze "Niebieskich" narzekają na brak wypłat w ostatnich miesiącach, a m.in. z tego powodu kontrakt z klubem rozwiązał ostatnio Patryk Lipski. Wobec tych kłopotów do końca nie było wiadomo, czy klub otrzyma licencję na grę w LOTTO Ekstraklasie w kolejnym sezonie, ale wszystko zakończyło się dobrze dla chorzowian.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN uznała, że Ruch spłacił wszelkie konieczne należności, a tym samym spełnia wymogi i może dostać licencję na następne rozgrywki. Mimo to w związku z przekroczeniem terminu wyrównania zaległości postanowiła ukarać klub trzema ujemnymi punktami na sezon 2017/2018. "Niebiescy" mogą więc wciąż grać w LOTTO Ekstraklasie, ale najpierw muszą się w niej jeszcze utrzymać. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki, a chorzowianie zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów.

- Uzyskanie licencji wymagało dużego nakładu pracy wielu osób w klubie, a przede wszystkim było wielkim wyzwaniem finansowym. Naszym największym problemem był brak czasu. A ponieważ pieniądze, które miasto zadeklarowało na wykup akcji, z powodów formalnych wpłyną do klubu dopiero w późniejszym terminie, musieliśmy sobie poradzić bez nich. Dziękujemy osobom, które wierzyły, że zdążymy załatwić wszystkie sprawy i spełnić wymagania PZPN. Dziękujemy Kibicom i partnerom biznesowym, którzy trzymali za nas kciuki. Otrzymania licencji nie traktujemy w kategoriach sukcesu i zrobimy wszystko, by tak zarządzać klubem, żeby przyszłe procesy licencyjne były dla Ruchu jedynie normalną sprawą proceduralną, nie budzącą niczyich emocji - powiedział Janusz Paterman, Prezes Zarządu Ruchu Chorzów SA cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: