SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa LOTTO Ekstraklasa. Sędziowie uwzięli się na Sławomira Peszkę?

LOTTO Ekstraklasa. Sędziowie uwzięli się na Sławomira Peszkę?

19.04.2017, godz. 02:00
Sławomir Peszko
Łukasz Trałka i Sławomir Peszko podczas meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2-1 foto:

Po czterech meczach kary do Lechii Gdańsk powrócił Sławomir Peszko (32 l.), od razu strzelił gola i poprowadził biało-zielonych do derbowego zwycięstwa 2:1 nad Arką Gdynia. Ale obejrzał kolejną żółtą kartkę. - Taki mecz był mi potrzebny. Może gol, który zdobyłem, to nie były "stadiony świata", ale akcja była przeprowadzona dynamicznie. No i najważniejsze, że wpadło.

"Super Express": - Szkoda tylko tej żółtej kartki.

Sławomir Peszko: - Nie chcę, by zabrzmiało to, jakbym się żalił, ale wystarczy, że dwa razy sfauluję w meczu i od razu dostaję żółtą kartkę. A na mnie jest średnio 6 fauli na mecz i nikt tego nie dostrzega. W meczu z Arką dostałem "żółtko" za uderzenie Zbozienia łokciem. Ale co ja mogę poradzić, skoro jestem niższy i po prostu tak wyszło? Przeprosiłem go za to.

- Wygrana w derbach smakuje lepiej niż w innych meczach?

- Wiemy, jak ważne jest to spotkanie dla kibiców, ale przecież nikt nam więcej punktów za tę wygraną nie da. Gra Arki była chaotyczna, stwarzali zagrożenie tylko po długich wrzutach z autów, ale na szczęście szybko przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy mecz.

- Dlaczego nie chcieliście "dobić" Arki, tylko przy wyniku 2:0 się cofnęliście?

- Chcieliśmy jak najdłużej utrzymywać się przy piłce i przy prowadzeniu 2:0 nie "gonić" na siłę do przodu. Jako ofensywny piłkarz żałuję, że tak jest, ale jednocześnie rozumiem taką taktykę.

- Byłeś najlepszym zawodnikiem na boisku.

- Musiałem odcierpieć karę czterech meczów, bardzo tego żałowałem, ale na szczęście to już za mną. Koledzy śmiali się już ze mnie, że skoro na mecze przychodzę w garniturze, to pewnie niedługo zasiądę w zarządzie klubu. Zapewniam jednak, że jeszcze nie kończę z piłką (śmiech).

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: